Kira tespit ve miras ortaklığı

Kira Sözleşmesi, Kira Süresi, Kira Bedeli, Alt Kira, Ürün Kirası, Tahliye Taahhütnamesi, Fesih İhbarı, Kira Artırımı, Kira Bedelinin Tespiti, Emlakçı ve Komisyoncu, Kat Mülkiyeti...
Damla1
Yeni Üye

Kira tespit ve miras ortaklığı

Mesaj gönderen Damla1 »

Sayın meslektaşlarım, yeni mezun bir avukat olarak fikirlerinize ihtiyacım olduğundan yardımınızı rica ediyorum. Müvekkilime miras yolu ile intikal eden bir tasinmaz icin kira tespit davası actım. Kiraya veren murisin varisleri adına başka bir mirascı. Dava dilekçemde mirascilar arasinda miras taksim sözlesmesi yapildigini ve bunu takiben yapilan tapu devri sonrasinda muvekkilimin malik sifatini haiz oldugunu yazdim. Ancak yanlis bilgilendirildigim icin taksim sozlesmesinin yapilmadigini ogrendim. Bu durumda diger mirascilarin muvafakatlarini alarak davaya devam edebilir miyim? Yoksa tereke adına acilmis bir dava olmadigindan bu mumkun degil mi? Değil ise tam ıslah yolu ile davacının sadece mirasci oldugunu belirtmeyi sonra diger mirascilarin izinlerini almayi dusunuyorum. Önerilerinizi rica eder, tesekkür ederim.