Yeni Avukatlık Kanunu İhtiyacı ve Temel Yaklaşımlar Çalıştayı Düzenlendi

Yazılı ve görsel basında yer alan, hukukla veya yargı kararlarıyla ilgili haberlerin paylaşıldığı platform
Cevapla
hukukcu18
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: 10 Eyl 2023 03:02

Yeni Avukatlık Kanunu İhtiyacı ve Temel Yaklaşımlar Çalıştayı Düzenlendi

Mesaj gönderen hukukcu18 »

“Yeni Avukatlık Kanunu İhtiyacı ve Temel Yaklaşımlar Çalıştayı” Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu tarafından düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum’un başkanlığında gerçekleştirilen çalıştaya Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Adalet Bakan Yardımcısı Niyazi Acar, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyeleri Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Akış, Uğur Kızılca, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Adalet Bakanlığı yetkilileri, akademisyenler, TBB Başkan Yardımcısı Av. Gürkan Altun, Genel Sekreter Av. Veli Küçük, İstanbul 2 no’lu Baro Başkanı Yasin Şamlı, TBB Başkan Danışmanı Av. Dr. Kasım Akbaş, Hukuk Müşaviri Av. Seray Şenfer, TBB Kamu Avukatları Komisyonu Sözcüsü Av. Makbule Karaoğlan ve stajyer avukatları temsilen de Stj. Av. Gülşah Birler katıldı. Çalıştaya ayrıca Adalet Bakanlığı yetkilileri ve akademisyenler de katılım sağladı.

Çalıştayda, anayasal perspektif açısından avukatlık ve yeni avukatlık kanunu ihtiyacı, avukatlığın niteliği ve meslek özellikleri, bağlı çalışan avukatlar, avukatların sosyal ve ekonomik sorunları, stajyer avukatlar, kamu avukatları, anayasal perspektif açısından meslek örgütleri ile baroların niteliği ve işlevleri konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaynak: https://www.adaletmedya.net/yeni-avukat ... calistayi/


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj