Gir çık ayni cezaevine mi olur ?

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Erkanerken61
Site Üyesi

Gir çık ayni cezaevine mi olur ?

Mesaj gönderen Erkanerken61 »

Arkadaşlar bulunduğum ilde 2 tane açık cezaevi var daha önce bir tanesine gircik yaptım denetim ayrıldım şimdi tekrar açık cezaevi için gir çık yapacağım bu durumda daha önce gittiğim cezaevine mi gönderilir yoksa diğer cezaevine mi .mesela daha önce gir çık yaptığım cezaevinde dosyam olduğu için tekrar oraya mı giderim acaba yoksa fark etmiyor mu kafalarına göre mi veriyorlar

Welltime
Kıdemli * Üye

Re: Gir çık ayni cezaevine mi olur ?

Mesaj gönderen Welltime »

Ne fark eder ?
Erkanerken61
Site Üyesi

@Welltime Farkı şu. Önceki girip ciktgim cezaevinde ilk defa gttigim için korkularim vardi zaten panik atak hastasıyım gittim gördüm şuanda girceksemde tekrar oraya girmek isterim , orayı bildiigim için atak geçirme olasılığım daha az çünkü her cezaevi gir çık süreleri farklılık gösteriyor . önceki gittigim yerde 10 saat kalmistim .smdi bilmedjgim yeni bir biyere gidecek olmak kaygı ve korku yaratiyor istemsizce .bu hastalığı bilmeyen maalesef anlayamaz.. ozaman suç işlemeyecektin derseniz haklısınız. suçum alkollü araç kullanmak 2019 ve kavga ayirmak için gttigim evde karşı tarafin şikayetçi olmasi üzerine konut dokunulmazlığı ihlali suçu .2020
Welltime
Kıdemli * Üye

@Erkanerken61 Kardeş bende 2 kez alkollü araç kullandım mahkemeler bitti 3 ay 15 gün kesinleşti bende kime sorsam aynı gün içinde girdi çıktı olur diyolar bende çağrı kağıdı bekliyorum her nekadar aynı gün deselerde bende tedirginim böyle saçma bi durumdan dolayı bu işleri başıma açtığım içinde kendime kızıyorum çağrı kağıdı gelmedi onu bekliyorum senide anladım umarım aynı yere gidersin.sen ilk girdi çıktıyı ne zaman ve nerede yaptın peki ?
piton
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen piton »

Maalesef net bir cevap vermek çok zor. Kağıt üstünde adalet Hiçbir şeyin standardı yok neresinden tutarsan tut elinde kalıyor sanki muz cumhuriyeti kimsede hakkını aramıyor mahkumların çoğunluğu bu bilinçte olabilecek eğitim seviyesinde değil zaten. Maksat salgının yayılmasını yavaşlatmaksa, halk sağlığını düşünmekse kapalı ceza evlerinde yatacak yer kalmadığı için mahkumlar iç içe yatıyor
Erkanerken61
Site Üyesi

@Welltime seri muhakeme ye tabi suç onu teklif etmediler mi. Ben tek sefer de 2 ay aldim sen iki kez yine az almışsın. Ben temmuzda girdim ciktim aynı gün şuanda çağrı kagidini beklemeden gidicem belki izinler uzamaz ne olur ne olmaz sende bekleme adliyedeki infaza git çağrı kagidini bekleme acele et ocak sonu uzamazsa skinti olur
Welltime
Kıdemli * Üye

Erkanerken61 yazdı: 13 Oca 2023 18:36 @Welltime seri muhakeme ye tabi suç onu teklif etmediler mi. Ben tek sefer de 2 ay aldim sen iki kez yine az almışsın. Ben temmuzda girdim ciktim aynı gün şuanda çağrı kagidini beklemeden gidicem belki izinler uzamaz ne olur ne olmaz sende bekleme adliyedeki infaza git çağrı kagidini bekleme acele et ocak sonu uzamazsa skinti olur
@Erkanerken61 Bende pazartesi sabahı adliyeye infaz savcılığına gidecem dediğin gibi.ama izinlerin uzamaması söz konusu olmaz bence 31 temmuz 2023 e kadar uzar bence.ben 2 kez mahkemeye çıktım ilki 3 ay 15 günü verdi hagb dedi 7 ay sonra gene çıktım buda 3 ay 15 güne indirdi onuda 2100 TL paraya çevirdi peşin ödedim sicilden de sildirdim e devletten başvurup.şimdi bu 3 ay 15 günün girdi çıktısını da yapıp bu işleri halletmek istiyorum ufak bi durum ama can sıkıyor inşallah hallederler adliyede pazartesi.cezam 23 Aralık'ta kesinleşti 29 Aralık'ta infaza gönderme üst yazı falan eklendi bakalım durumu yazarım buraya gene
Erkanerken61
Site Üyesi

@Welltime sicilden sildiremezsin ki . Sen çok şanslısın ikincide para cezası verdi . Beni affetmedi parayada cevirmedi . Hagb bozulunca o ceza için içeri girer cikarsan denetim süresi belirlenmesi lazim . birkaç yil sonra ancak sicilini sildireblirsin .o 3 aylik cezan sicilde yazmasi lazim
Welltime
Kıdemli * Üye

Erkanerken61 yazdı: 18 Oca 2023 11:29 @Welltime sicilden sildiremezsin ki . Sen çok şanslısın ikincide para cezası verdi . Beni affetmedi parayada cevirmedi . Hagb bozulunca o ceza için içeri girer cikarsan denetim süresi belirlenmesi lazim . birkaç yil sonra ancak sicilini sildireblirsin .o 3 aylik cezan sicilde yazmasi lazim
Para cezasını sildirdim.infaz tamamlanınca siliniyor.bu girdi çıktı yapıldıktan sonra denetimde dosya kapandı mı onu da sildiririz şu kağıt bi gelse hala gelmedi adliyeye gittim orda da sisteme düşmemiş daha dediler