Cinsiyet değiştirme davası

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
oyadiyebiri
Yeni Üye

Cinsiyet değiştirme davası

Mesaj gönderen oyadiyebiri »

Doğru yere mi konu açtım bilmiyorum.
Ben erkekten kadına cinsiyet değiştirme izni için yaşadığım ildeki 3.Asliye Hukuk Mahkemesine 2021 yılının ağustos ayında dava açtım. Davalı İl Nüfus Müdürlüğü gösterildi. Dava açarken 368 TL ödeme yaptım. Mahkeme üniversitesi tanesinden rapor istedi ilk duruşma 26 Ekim'de oldu ikinci duruşma 26 Mayıs 2022 tarihinde yapıldı ve hakim cinsiyet değişikliğine izin verdi. İl Nüfus Müdürlüğü temsilcisi takdir mahkemenindir dedi. Sonrasında kaleme gittiğimde ekstra masraf çıkmayacağını, hatta yüz TL civarı geri verileceğini, tebligattan sonra on beş gün içinde itiraz olmazsa kararın kesinleşeceğini söylediler. Şimdi UYAPa baktığımda reddiyat fişi reddiyat makbuzu gibi şeyler eklenmiş dosyaya orda 1364 TL reddiyat miktarı yazıyor. Ben ne 1364 TL ödedim ne de bana 1364 TL verdiler. 1364 TL benim ödemem gereken miktar mi hiçbir şey anlamadım