BANKA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE İTİRAZ ETTİ, ŞİMDİ NE YAPMAM GEREK?

Bankacılık İşlemleri, Mevduat, Faiz, Banka Kredileri, Kredi Kartları, Banka Kartları, Havale, Tüketici Kredisi, Mortgage, Tüketici Hakları, Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemeleri...
Davacl
Site Üyesi

Re: BANKA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE İTİRAZ ETTİ, ŞİMDİ NE YAPMAM GEREK?

Mesaj gönderen Davacl »

11.04.2019 da kisa karar verildi fakat bugun itibari ile gerekceli karar yazilmamis uyaptan baktim yarin 1 ay olacak gerekceli karar yazilmadi ne yapmam lazim acaba

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Davacl yazdı:11.04.2019 da kisa karar verildi fakat bugün itibari ile gerekçeli karar yazilmamiş uyaptan baktim yarin 1 ay olacak gerekçeli karar yazilma di ne yapmam lazim acaba
Mahkeme kaleminden sora da bilirsiniz, iş yoğunluğu nedeni ile yazılamamış ola da bilir diye düşünüyorum.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM
Davacl
Site Üyesi

Mesaj gönderen Davacl »

Aradım şimdi teoman bey yarın yazılır dedi bakalım yarın ne olacak
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

İş yoğunluğu nedeni ile gecikme olmaktadır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM
alitarak
Yeni Üye

Mesaj gönderen alitarak »

Merhaba:
Bir bankadan 60 ay vadeli tüketici kredisi çektim. 1634 tl hayat sigortası için benden tahsil ettiler. 2 ay sonra krediyi kapattım ve sigortanın kalan aylarının iadesini talep ettim. Banka sadece 750 lira iade etti. Durumu hakem heyetine taşıdım. Hakem heyeti de beni haklı buldu ve bedelin iadesine hükmetti. Banka bu karara itiraz ederek beni mahkemeye vermiş. Bu dava nasıl sonuçlanır, deneyimleriniz nasıldır? Bir de herhangi bir evrak imzalamadım, artık herşey cep telefonuna gelen kısa kodlarla yapılıyor. Ne yapmam lazım? Tenzip zaptı hazırlandı yazıyor ve henüz adresime gelen birşey yok. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
haliladaliogli
Yeni Üye

Bankadan ihtiyaç kredisi çektim 75 gün sonra erken kapattım.

Mesaj gönderen haliladaliogli »

finans bankdan ihtiyaç kredisi çektim 75 gün sonra erken kapadım.banka beni uyarmadan hayat sigortası yerine "2903 tl bedelle çocuğumun geleceği eğitim sigortası yapmış,sözleşmeleri bana izmalattı bu tür sigortadan krediyi ödedikten sonra haberdar oldum.sigortanın 75 günlük kesintisi yapılarak geri kalanının iadesini istedim.banka bana sen özel bir sigorta yaptırmışsın ödemeyiz dedi.hakem heyetine baş vurdum hakem heyeti 2600 tl.bana iadesine karar verdi.banka tüketici mahkemesine baş vurdu, bana tensip tutanağı geldi nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
Çiğdem78
Site Üyesi
Meslek: Kamu personeli, hukuk fakültesi mezunu

Mesaj gönderen Çiğdem78 »

Tebligat size ulaştıktan sonra 2 hafta içinde cevap vermelisiniz. Tüketici hakem heyeti kararina bakın neye göre lehinize karar vermiş. Sonuçta banka buna itiraz ediyor. Yine bankanın itirazlarını araştırın. Size imzalatilan özel sigorta onayı metni diğer yazıların içinde kaybolmamali, net olmalı. İyice okunup anlaşılabilmeli. Muhtemelen hakem heyeti karari buna dayanıyordur. Banka size sözleşmenin bir nüshası ni da vermiş olmalı