Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Şirket devralırken tehdit

Ticari İşletme, Tacir, Anonim ve Limited Şirketler, Sigortacılık, Deniz Ticareti, Taşıma, Çek, Bono, Kıymetli Evrak, Kambiyo Senetleri, Kooperatifler, Kollektif ve Komandit Şirketler...
karasakal
Yeni Üye

Şirket devralırken tehdit

Mesaj gönderen karasakal »

Merhabalar

Geçen hafta x şehirinde bir şirketi devralma niyetindeydim. Şirket hakkında bir sıkıntı olup olmadığını öğrenmek amacıyla şirketin işlerinin ilgili olduğu bakanlığın, ilgili kurumuna gittim. Kurumdaki görevlinin tavrı ile şoka uğradım. Çünkü değeri 350bin lira üzerinde olan şirketi, bu kurumdaki görevli 50 bin liraya almayı kafasına koymuştu. Bana dedi ki; "her şirketi 1 denetliyorsam bu şirketi 1000 denetleyeceğim. Ben bu şirkete kafayı koydum şirketin ümmüğüne çökeceğim." Şirketi devraldıktan sonra bu şahıs büyük ihtimalle bana sürekli problem çıkaracak. Ayrıca şahıs bu cümleleri kurarken yetkili bölümün müdürü de yanındaydı. Bu şahıs hakkında ne yapabilirim bir fikir verebilir misiniz? Şirketi devraldıktan sonra bu şahıs büyük ihtimalle bana sürekli problem çıkaracak.