E-tebligatları takip etmek büro personelinin görevi midir?

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
Cevapla
AGUNGOR
Site Üyesi
Mesajlar: 3
Kayıt: 16 Haz 2014 15:01
Meslek: Avukat
Konum: Şişli İstanbul

E-tebligatları takip etmek büro personelinin görevi midir?

Mesaj gönderen AGUNGOR »

Merhaba.
Bir işçi müvekkil, şirkette bir kısım işlerinin yanında, A.Ş. olan işveren şirkete gelen e-tebligatları da takip etmekle görevlendirilmiş. E-tebligat yoluyla gelen ilamsız icra takibine 7 günlük itiraz süresi içinde itiraz edilmemiş ve takip kesinleşmiş. Müvekkil, gelen ödeme emrini amirlerine bildirdiğini söylüyor. Ancak, amirleri inkar ediyor. Bu durumda müvekkilin, takibi amirlerine haber verdiğini ispatlama şansı yok.
Müvekkil işten çıkarılmış ve kendisine tazminat davası açılacağı söylenmiş.
Müvekkil büro personeli. Şirket yetkilisi değil. Bu sebeple gelen tebligatları aynı zamanda şirket yetkilisinin de görmesi, takip etmesi gerekmez mi? İşçinin, (ispatlayamadığımız için) ihmali olduğunu varsaysak bile, esas itibariyle e-tebligatları takip etme görevi şirket yetkilisinde olduğu savunmasıyla, sorumluluktan kurtulması mümkün müdür? Bu konu ile ilgili yargıtay kararları bulabilir miyiz?
Teşekkür ederim.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj