Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Kamunun mahkeme kararına uymaması

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
salacak
Kıdemli *** Üye

Kamunun mahkeme kararına uymaması

Mesaj gönderen salacak »

Merhaba. Devlet memuru iken, meslekten ihraç edilmiştim.Gelişen süreçte ceza davasından beraat ettim, bursa ikinci idare mahkemesi mesleğe iade verdi, istinaf onadı. Ancak MEB göreve ısrarla başlamadı.
Bunun üzerine "mahkeme kararının yerine getirilmesi talepli" bursa 4.idare mahkemesinde bir dava daha açıldı.
Ancak mahkeme yetkisinin dışına çıkarak, mebin mahkeme kararını yerine getirip getirmediğini sorgulayacağına, ben ceza davasına konu suçu işledim mi, MEB göreve başlatmamakta haklı mı bunu sorguladı ve mebin başlatmama kararı ile ilgili verdiği Red cevabını haklı buldu. Bizde bu kararı istinafa götürdük.
Bu dava hakkındaki görüşünüzü ve elinizdeki bu tür mahkeme kararının yerine getirilmediğinin araştırılması gerekirken diğer idare mahkemesi gibi suçu incelemeye çalışması ile ilgili istinaf kararları var mı?
Kaldı ki bu konuların hepsi 2.idarede görüşülmüş ve mesleğe iade verilmişti. Şimdi mahkeme kararının üstüne yeni bir karar gibi oldu bu. Tşk ederim.