Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

İş Mahkemesinin işçi tanıdığına ulaşamaması,

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
Cevapla
sevgi Yaşar
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: 06 Nis 2021 18:18

İş Mahkemesinin işçi tanıdığına ulaşamaması,

Mesaj gönderen sevgi Yaşar »

Dava arabulucukta işçi ve işverenin uzlaşamaması üzerine iş mahkemesine açıldı. İşçi sigortasız çalışma, asgari ücret altında maaş alma ve fazla mesai ücreti talebinde bulundu. İşçi iş sözleşmesi ve sigortası olmadığı için bunu işyerinde çalıştığına dair elinde belgeler var. Ve bu belgeler ile aynı zamanda sgk ya şikayette bulunmuş durumda. İşverenin tanıkları dinlendi. İşçinin orda çalışmadığını söylediler. Fazla mesai kabul edildi. Ek ücret ödemesi elden aldık beyanı yaptılar. ancak İşçinin tanığı, tanıklığı kabul edip sonra hiçbir şekilde kendisine ulaşılamazsa ne olur? Tanık zorla getirme ile de getirelemediği için davanın yazılı evraklar belgelerin geçersiz sayılarak reddi mümkün müdür? yoksa kısmi red mi olur? Davada kişi çalıştığını belgeler ile ispat edebiliyor. Fazla mesai de işverenin tanık beyanları ile tasdik edilmesine karşılık fazla mesai elden ödeniyordu denmesi davada düşürücü neden olurmu?


Cevapla