Forum ana sayfa GENEL FORUMLAR Forum İlke ve Kuralları kararara.com Resmi Paylaşım Forumu İlke ve Kuralları

kararara.com Resmi Paylaşım Forumu İlke ve Kuralları

kararara.com sitesinin ve resmi paylaşım forumunun genel ilke ve kurallarının yer aldığı paylaşım platformu...

kararara.com Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Mesajlar: 140543
Konum: İstanbulkararara.com sitesi resmi paylaşım forumuna hoşgeldiniz... Bu site yargı kararlarına herkesin kolayca ulaşabilmesi ve yargı kararları içerisinde aranılan konu veya kavramların kısa sürede bulunabilmesi amacıyla kurulmuştur. İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir. Bu ilke doğrultusunda oluşturulan paylaşım forumu kuralları ise aşağıda sıralanmıştır. Kullanıcılara ve hukuk dünyasına faydalı olabilmek dileğiyle... Site Yönetimi

Forum Kuralları:
1- Lütfen bütün paylaşımlarınızda ilkeli, dürüst ve hoşgörülü bir tavır içerisinde olunuz...
2- Forum alanlarında yeterli arama ve inceleme yapmadan önce lütfen soru veya yorum eklemeyiniz.
3- Paylaşımlarınızı ve sorularınızı akıcı ve anlaşılır bir anlatım diliyle yazmaya, Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına riayet etmeye özen gösteriniz.
4- Cümlelerinize büyük harf ile başlayınız, ancak başlık ve iletilerinizin tamamını büyük harflerle yazmayınız.
5- Başlıklarınızda "Acil, Lütfen Yardım, İmdat, Slm, Mrb" gibi anlaşılması zor, yanıltıcı ve kısa kelimeler kullanmayınız.
6- Paylaşımlarınızı, konularınızı ve sorularınızı doğru kategoride açmaya özen gösteriniz.
7- Forum alanlarında konusu suç teşkil eden, hakaret içeren, küçük düşürücü, argo ve eleştiri sınırlarını aşan, reklam içeren söz ve yazılardan kaçınınız. Bu tür söz ve yazılarda sitemizin sorumluluğunun olmadığını, hukuki ve cezai sorumluluğun bizzat yazarda olduğunu, bu tür söz ve yazıların forum moderatörlerince derhal kaldırılacağını, forum kullanıcısının da uyarılacağını, tekrarı halinde ise forum üyeliğininin sona erdirileceğini unutmayınız.
8- Avukatlık Kanununun 35. maddesine göre hukuki konularda danışma ve görüş bildirme sadece Avukat Meslektaşların tekelinde olan bir haktır. Avukat meslektaşlarımızın hak ve yetkilerini korumak adına aldığımız karar gereği, hukuki danışma içeren sorular kabul edilmeyecektir. Lütfen hukuki sorularınızı açacağınız davalara veya halen görülmekte olan davalarınıza indirgemeyiniz. Aynı kanunun 55. maddesine göre Avukatların iş elde etmek için, reklam sayılabilecek her türlü teşebbüs ve harekette bulunmalarının da yasak olduğunu lütfen unutmayınız. (Ayrıntılı bilgi için: Hukuki Danışma ve Reklam Yasağı başlığını inceleyiniz.)
9- Forum kurallarına uymaya riayet ediniz, aykırı davranan kullanıcıları ihbar ediniz ve aykırılıkta ısrar edenlerin üyeliklerinin ve forumlarının sona erdirileceğini unutmayınız.
  • POPULER KONULAR

Dön Forum İlke ve Kuralları