Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

Recep6
Site Üyesi

Re: ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

Mesaj gönderen Recep6 »

Tedavi ve denetimli serbestlik aldim son surelerde idararlari pis verdim ve sonucunda dosyam kapatilip mahkeme acildi bunu uzerine bayramin 4 gunu gene ayni suctn yakalandim ayin 17 sinde ihlal mahkemesi var burdan nasil bi sonuc cikar ve bayramda yakaldigimin mahkemesini etkiler mi yani ne olur yardimci olursaniz cok sewinirim sayfadaki yorumlari cewaplri kac gundur okuorum bi turlu kesinlestiremedim ihlal mahkemesin denetim verirse tekrar diger mhkemede ne olabilir

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Recep6 yazdı: 02 Tem 2019 09:07 Tedavi ve denetimli serbestlik aldim son surelerde idararlari pis verdim ve sonucunda dosyam kapatilip mahkeme acildi bunu uzerine bayramin 4 gunu gene ayni suctan yakalandim ayin 17 sinde ihlal mahkemesi var burdan nasil bi sonuc cikar ve bayramda yakaldigimin mahkemesini etkiler mi yani ne olur yardimci olursaniz cok sewinirim sayfadaki yorumlari cewaplri kac gundur okuorum bi turlu kesinlestiremedim ihlal mahkemesin denetim verirse tekrar diger mhkemede ne olabilir

Şimdi bu ilk tedavili denetimi ihlal ettiğin iddiası mahkemece değerlendirilecek ve bu ilk dava açıldıktan sonra tekrar madde kullanman nedeni ile yakalanman ihlal mi yoksa, dava açıldıktan sonra ikinci ayrı bir suç mu olduğu değerlendirmeye alınacak, tahminimce denetim süresi içerisinde ihlal olarak değerlendirilip tek suç olarak ceza verilecek gibi, bu cezada HAGB kararı ile ertelenmesi büyük ihtimal dahilinde olup bundan sonra madde ile ilgili soruşturma ve kovuşturma geçirme men gerekiyor, eğer geçirirsen işte o zaman ceza evi aşaması bundan sonra başlıyor.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

teoman yazdı: 02 Tem 2019 10:22
Recep6 yazdı: 02 Tem 2019 09:07 Tedavi ve denetimli serbestlik aldim son surelerde idararlari pis verdim ve sonucunda dosyam kapatilip mahkeme acildi bunu uzerine bayramin 4 gunu gene ayni suctan yakalandim ayin 17 sinde ihlal mahkemesi var burdan nasil bi sonuc cikar ve bayramda yakaldigimin mahkemesini etkiler mi yani ne olur yardimci olursaniz cok sewinirim sayfadaki yorumlari cewaplri kac gundur okuorum bi turlu kesinlestiremedim ihlal mahkemesin denetim verirse tekrar diger mhkemede ne olabilir

Şimdi bu ilk tedavili denetimi ihlal ettiğin iddiası mahkemece değerlendirilecek ve bu ilk dava açıldıktan sonra tekrar madde kullanman nedeni ile yakalanman ihlal mi yoksa, dava açıldıktan sonra ikinci ayrı bir suç mu olduğu değerlendirmeye alınacak, tahminimce denetim süresi içerisinde ihlal olarak değerlendirilip tek suç olarak ceza verilecek gibi, bu cezada HAGB kararı ile ertelenmesi büyük ihtimal dahilinde olup bundan sonra madde ile ilgili soruşturma ve kovuşturma geçirme men gerekiyor, eğer geçirirsen işte o zaman ceza evi aşaması bundan sonra başlıyor.
İkinciden yakalanmasanız iyi olurmuş bir ihtimal ilk ihlal iddiasından kurtarma ihtimali ola bilirmiş.

Y.10. CD, E:2009/1256, K:2009/3251, Teb:K.Y.B. - 2009/7098, KT: 02.03.2009: “….Hükümlünün infaz dosyası incelendiğinde; İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğince ayakta tedavi programına alındığı; bu süreçte yapılan iki idrar tahlilinde, idrarında madde metaboliti (THC), madde, amfetamin ve ekstazi maddelerinin bulunması üzerine, İzmir Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünce kendisine uyarıda bulunulduğu, bu uyarının tebliğinden sonra yeniden başlatılan tedavi programı sırasında yapılan idrar tahlilinde ise, idrarında uyuşturucu ve uyarıcı nitelikteki aynı maddelerin saptandığı; sonuçta, adı geçen hastanenin 03.09.2007 tarihli yazıları ile hükümlünün tedavi programına uymadığına karar verildiğinin bildirildiği; ayrıca, 23.08.2007 tarihli denetim raporu incelendiğinde ise, hükümlüyle yapılan görüşmelerde farkındalık oluşturulmaya çalışılmasına karşın, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin zararlı olmadığını ifade ettiğinin ve olumsuz etkilerini kabul etmediğinin belirtildiğinin, böylelikle, tedavi ve denetimli serbestlik tedbirinin gereklerine uymadığının anlaşılması karşısında; 5237 sayılı TCK’nın 191. maddesinin (5). fıkrası uyarınca, duruşma açılarak davaya devam olunup, hüküm verilmesi gerekirken, yazılı biçimde karar verilmesi yasaya aykırıdır….BOZULMASINA; 02.03.2009 tarihinde oy birliği ile karar verildi…”

WWW.KARARARA.COM
Recep6
Site Üyesi

Mesaj gönderen Recep6 »

Ikinci yakalanma olayim denetim ihlal mahkemesi olmadan oldu ihlal mahkemem var ayin 17 sinde simdi burda hagb verirse diyelim ikinci mahkemem 6 ay sonra oldu farzedelim hagb yi bozar mi mahkemden cikacak sonuc 17 sindeki mahkemden duzgun bi ifade ile hagb almadan sadece denetimli serbsetlik alabilirmiyim ve hakim ben yargilanirken ihlal sucundan diger olayda gorebilirmi
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

Recep6 yazdı: 02 Tem 2019 10:56 Ikinci yakalanma olayim denetim ihlal mahkemesi olmadan oldu ihlal mahkemem var ayin 17 sinde simdi burda hagb verirse diyelim ikinci mahkemem 6 ay sonra oldu farzedelim hagb yi bozar mi mahkemden cikacak sonuc 17 sindeki mahkemden duzgun bi ifade ile hagb almadan sadece denetimli serbsetlik alabilirmiyim ve hakim ben yargilanirken ihlal sucundan diger olayda gorebilirmi
Bu ikinci olayın bu ihlal davası açılmadan meydana gelmiş ise bu ikisi bir suç oluyor o zaman ikinci yakalanman dan dolayı ayrı bir dava olmayacak, bu iki suç bir suç olarak değerlendirilip tek ceza hüküm olur. Bu hükmolunacak cezada HAGB kararı ile ertelenmesi mümkün görülmektedir.

WWW.KARARARA.COM
Recep6
Site Üyesi

Mesaj gönderen Recep6 »

Inanin gun yaklastikta korkumda buyuyor isinde gucunde insanim baklamkla yukumlu oldgum insanlar var ve tek calisan benim umarim iki dosya tek suc kabul edilirde hayatima kaldgi yrden devam ederim
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

Recep6 yazdı: 02 Tem 2019 11:56 Inanin gun yaklastikca korkumda buyuyor isinde gücümde insanim bakmakla yükümlü olduğum insanlar var ve tek çalisan benim umarım iki dosya tek suç kabul edilir de hayatıma kaldıgım yerden devam ederim
Tek suç olarak işlem görecek kanaatindeyim sıkmayın canınızı. Sonucu buradan paylaşırsınız

WWW.KARARARA.COM
Recep6
Site Üyesi

Mesaj gönderen Recep6 »

Mutlaka paylasirim ilginiz icin cok tesk ederim...
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

Recep6 yazdı: 02 Tem 2019 12:34 Mutlaka paylasirim ilginiz icin cok tesk ederim...
Rica ederim kolay gelsin.

WWW.KARARARA.COM
Recep6
Site Üyesi

Mesaj gönderen Recep6 »

S.a k.bkmayin vktinizi aliorum bisey sorcam bnim 2006 yilinda bi dosyam vardi tedavi ve denetimli serbestlik aldim bitti cokta sorunsuz ustunden vok zamn gecti ama sicilimde aldi 191/1 die smdi ayni suctan dosya yapanlar 191/3 oluo buda sicillrinde feln cikmio bunu nasil kaldirtirim bi bilginiz var mi guvenlik sertifiksi aldim kimlik imzaya gitti vali iptal etti o zmnlar bi dunya ise giremedim nasil bi yol izlesem sicilden temizlenir bu