Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Selahattinem
Site Üyesi

Re: Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme

Mesaj gönderen Selahattinem »

Benimde istinaf bozmasından önce 5 aylık hapis cezam vardı istinaf mahkemenin kararını bozduktan sonra dosyamı aynı mahkemeye iade etti şimdi yeni bir duruşma süreci içindeyim bu durumda bozma sonrası mahkeme hapis cezamı paraya çevirebilirmi? Hadi çevirmedi tekrardan aynı hapis cezasını verdi bu koronavirüs muhabbetinden dolayı girdi çıktılar 1 güne indirildi deniyor bunun bir aslı varmı?

Birde açıkcezaevleriyle ilgilide merak ettiğim hususlar var açıkcezaevleri nasıl yerlerdir? Girdi çıktılara tavırlar nasıldır? Akşam olunca koğuşları kilitliyorlarmı? Mahkum koğuşları nasıldır? Çay ve sigara gibi imkanlar rahatça tedarik edilebiliyormu?

Cprrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cprrr »

Ben benim girdi çıktı yaptığım ceZaevini anlatayım.Çay ve sigara ihtiyacında sıkıntı olmuyor kantinden alabiliyorsun. Gece koğuş kilitleme olayı falan yok. Demir parmaklık bile yok yani.Aksine sayımlar dan sonra gardiyanlar gitmek işteyen gidebilir arkadaşlar kapılar açık diye bağırıyor. Yani firar etme düşüncesi olana kimse kalkıp hayırdır hemşerim nereye gidiyorsun demez. Yazar firarını geçer. Koğuşlar da aşırı doluluk var kimi mahkumlar yerlere yatak atıp yerlerde yatıyor. Girdi çıktılara özel bi davranış yok. Sadece arada bazı işler verir memurlar onlarda öyle zor abartılacak saatler süren işler değil Zaten. Onun dışında serbestsin tüm gün kafana göre takılırsın.
Selahattinem
Site Üyesi

Cprrr yazdı: 14 Mar 2020 10:33 Ben benim girdi çıktı yaptığım ceZaevini anlatayım.Çay ve sigara ihtiyacında sıkıntı olmuyor kantinden alabiliyorsun. Gece koğuş kilitleme olayı falan yok. Demir parmaklık bile yok yani.Aksine sayımlar dan sonra gardiyanlar gitmek işteyen gidebilir arkadaşlar kapılar açık diye bağırıyor. Yani firar etme düşüncesi olana kimse kalkıp hayırdır hemşerim nereye gidiyorsun demez. Yazar firarını geçer. Koğuşlar da aşırı doluluk var kimi mahkumlar yerlere yatak atıp yerlerde yatıyor. Girdi çıktılara özel bi davranış yok. Sadece arada bazı işler verir memurlar onlarda öyle zor abartılacak saatler süren işler değil Zaten. Onun dışında serbestsin tüm gün kafana göre takılırsın.
Anlıyorum ama tabi durum hapishanelere görede değişir bu arada siz nerde hapis yattınız?

Gerçi artık teknoloji var insanların özgürlüklerinin kısıtlanması için zincirlere parmaklıklara tellere duvarlara artık ihtiyaç yok insan nereye giderse gitsin nereye kaçarsa kaçsın teknolojik imkanlar sayesinde çok rahat tespit edilip bulunabiliyor hele insanın işi gücü parası pulu yoksa içeriside bir dışarısıda:))

Koronavirüs salgını nedeniyle girdi çıktıların 1 güne düşürüldüğü söyleniyor bu doğrumu? Doğruysada bu durum ne zamana kadar geçerli olur?

Birde bu koronavirüs durumunun af mı infaz düzenlemesimi hızlandıracağı yönünde söylentiler var siz ne diyorsunuz? Aslında Türkiye'nin yıllardan beridir genel çıkartması gerekirdi bugün hapishanelerde 30 kişilik koğuşlarda 100 kişi barındırılıyor bunların arasında eften püften olaylar yüzünden hatta suçsuz yere yatan insanlar var, dünyada pekçok ülke af çıkarttı İran, Mısır, İtalya, Suriye v.s. yani bir İran, Suriye ve Mısır kadardamı olamadık.....
seÇİLmiş
Site Üyesi

Mesaj gönderen seÇİLmiş »

girdi cikti 1 gune dustune gozum ve kulagmla sahit oldum bizzat savci aradi ben kalem mudurunun yanindayken hatta bu firsati kacorma dedi kismetse ptesi teslim olucam yer Bursa
Selahattinem
Site Üyesi

seÇİLmiş yazdı: 14 Mar 2020 20:52 girdi cikti 1 gune dustune gozum ve kulagmla sahit oldum bizzat savci aradi ben kalem mudurunun yanindayken hatta bu firsati kacorma dedi kismetse ptesi teslim olucam yer Bursa
Bu durum heryer içinmi geçerli bide ne zamana kadar?
Selahattinem
Site Üyesi

İtalya, İran, Mısır, Brezilya ve Suriye bile genel af ilan ettide biz infaz düzenlemesini bile daha meclise sokamadık, millet koronavirüs var diye cezaevlerini boşaltıyor bizde tedbir olsun diye mahkum görüş ve izinlerini bile yasaklıyoruz, biz suçsuz insanları bile nasıl suçlu yapabiliriz derdindeyiz :)))
Cprrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cprrr »

Selamın aleyküm
Ben denetim görüyorum şu an haftanın 4 günü 16:00-24:00 saatleri arası bulunduğum ilçedeki polis karakoluna imza atıyorum. Denetimim nisan 21 de bitiyor du normalde. Dün akşam imza atmak için gittim karakola dosyamı bulamadım. Oradakilere sordum. Dediler ki coronovirüsten dolayı cezaevinden nakil gelenlerin denetimi imzaları mayısın dördüne ertelendi. Sadece adli kontrol şartıyla serbeSt kalanların imzası devam ediyor şu an dediler. Kafama takılan bi sorum olacaktı konuyu kesin ve net bilgisi olan birisi cevaplarsa sevinirim. Benim imzalar mayısa ertelendi tamam ama pazartesi günü denetimli serbestlik müdürlüğün de yüz yüzü görüşmem var o görüşmelerde ertelendi ? Ona göre çalıştığım iş yerinden izin işini ayarlayacağımda?
seÇİLmiş
Site Üyesi

Mesaj gönderen seÇİLmiş »

denetim 4.5.2020 tarihne kadar ertelendi gorusmelerde ayni sekilde bu tarihe kadar hicbisekilde sorumlulgnz yok
Cprrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cprrr »

Cevap için çok teşekkür ler. Bu bilginin kaynağı nerden kesin bilgi mi ?
Esray
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esray »

seÇİLmiş yazdı: 11 Mar 2020 04:46 suc tarıhı 2011 suc silahli tehdıt 106/2-a onanan ceza 2yıl 1 ay oncesnde sabika yok infaz memuru girdi cikti 4. gun aksam cikarsn dedi denetmi serbsetlk olsa bile ben vardiyali calisiyorum imza saatleri nasil olur yer Bursa hangi gun girmeliyim en erken cikmak icin yada ayni gun girip cikmak
mumkunmu hakime savciya
gitsek dinlerlermi cvplar icin simdiden tesk ederim
Vardiyana göre ayarlıyorlar imzanı, 16:00-00:00 atıyoruz biz imzayı cuma günleri.

Bu arada aynı gün için girdi çıktı yapmak neredeyse imkansız.