Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

DENETİMLİ SERBESTLİK HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Re: DENETİMLİ SERBESTLİK HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

umutsa yazdı: 02 Oca 2020 13:12 iyi çalışmalar 02.05.2016 tarihinde fto uyelıgınden,nitelikli dolandırıcılık ve özel begelde sahtecilikten dava açıldı.gerekçeli karar 2019 eylül ayında verildi.sonuç olarak dolandırıcılıktn 5 yıl belgede sahtecılıkten 1yıl habg verildi.burada sormak istediğim infaz sürecinde 01.07.2016 tarihi öncesindeki kanun mu uygulanır yada sonrası tarihli kanun mu? karar metninde suç tarihi 02.05.2016 olarak görünüyor.
01.07.2016 tarihi öncesi veya sonrası kanundan kastettiğiniz nedir?
Siz kanunu, tarihi boşverin. Durumunuzla ilgili ne öğrenmek istiyorsunuz onu söyleyin.

Resim
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Didodido yazdı: 29 Nis 2020 22:37 Merhaba,ben tarihi eser statüsündeki bir binada tadilat yapma sucundan 2yil 1ay ceza aldim.dosyam Su an 1,5yildir istinafta.Eger cezam onaylanirsa ne olacak.evli bir bayanım 6yasinda bir kızım var.daha önce herhangi bir suça karışmadım.cok korkuyorum.bilgi verirseniz sevinirim.
Yeni infaz düzenlemesinden yararlanırsınız. Dert etmeyin.
Resim
garip58
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen garip58 »

Merhabalar 1 sene 3 ay hapis cezası aldım 2 gün açık cezaevinde yatıp denetime ayrıldım ve denetimde 3 ay geçirdikten sonra bitmeden 1 sene 8 hapis cezam daha geldi ve yine cezaevine teslim oldum cezaevinde 1 ay yatıp dosyam içtimadan geldikten sonra tekrar denetime çıkarıldım. Ve denetimim bitmesine az kala aynı suçtan 1 sene 3 ay hapis cezam geldi ve ben infazın ertelenmesi için dilekçe verdim bu infaz erteleme süresinde benim denetimim bitmiş oluyordu sadece koşullu salıvermem doluyor denetimi aradım dosyan infazen kapandı dedi sorunsuz içtima olur mu ben teslim oldugumda