Yenileme emri

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
ykk01
Yeni Üye

Yenileme emri

Mesaj gönderen ykk01 »

Merhabalar,
tarafıma bugün icra dairesi kanalı ile yenileme emri diye bir evrak geldi ve daha önce borçlu olduğum firma ilk borç tutarı kadar bir parayı icra yolu ile almak istiyor. üzerinden yaklaşık 4-5 sene geçti, fakat durum şu ki bu icra dosyası ilk açıldığında
ben taraflar ve avukatları ile anlaştım borcu aydan aya ödeyerek lafın gelişi 6500 tlik bir borcu 800 tl ye kadar düşürmüştüm ve ödüyordum. Son ödemeler kaldığında firma avukatını değiştirdi ben ödemeleri avukatların hesabına yapıyordum ve ödeyecek
muhatap bulamadım, araya giren istem dışı olaylar ve yaklaşık 2,5 - 3 sene süren pandemi nedeni ile bu borcu bende unuttum
onlarda hiç aramayarak şimdi bu zamanda karşıma ilk günkü hali ile çıkardılar. işin ilginç tarafı daha önceki ayrılan avukatlık firması gelen evrakta hala vekili olarak görünmesine rağmen değil ve asıl vekil avukat başka bir büro. ben bu mağduriyetimi
nasıl giderebilirim,(çünkü belirli bir yere kadar ödeme yapmışım), O firmanın da benim bu durumumda dolayı karşı bir şey yapabilirim, buna tekrar yenileme emri çıkaran avukat da dahil bende onlara karşı bir dava açabilir miyim, vergi dairesi yolu ile hesaplarının kontrol edilmesini ve işin gerçeğinin ortaya çıkmasını sağlayabilir miyim. Yenileme emrinin icra yolu ile
yapılmasını durdurabilirmiyim.

saygılarımla

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Re: Yenileme emri

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Karşı taraftan tahsilat makbuzu aldıysanız tahsilat makbuzu ile, banka dekontuyla gönderdiyseniz banka dekontları ile icra dosya hesabına karşı icra hukuk mahkemesine şikayet davası açabilirsiniz. Eğer ödeme yaptığınıza dair hiçbir evrakınız yoksa bir şey yapamazsınız.
Resim