Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Üstümdeki icralardan kurtulabilir miyim?

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
reyhan_kara06
Site Üyesi

Üstümdeki icralardan kurtulabilir miyim?

Mesaj gönderen reyhan_kara06 »

Esimin uzerime actigi sahis sirketi var.Fiili olarak hic ilgilenmedim.Yalniz bir ihale icin vekalet vermistim.Bi kac gun once verdigim vekalette kambiyo senedi imzalamaya yetkilidir diye ayrica beyan etmem gerektigi seklinde bir bilgi ogrendim.Eger gercekten boyleyse haksiz yere uzerime kalan borclardan kurtulabilir miyim.Cvp verirseniz cok sevinirim.Kolay gelsin.

Hayatzor12.
Yeni Üye

Re: Üstumdeki icralardan kurtulabilir miyim?

Mesaj gönderen Hayatzor12. »

Tam vekalet verdiysen bisey yapamazsin birde senetlere 1 hafta icinde itiraz etmen gerek bizimde basimiza geldi avukat tuttuk mahkemye verdik sonuc seneti odeyin kurtulun oldu
reyhan_kara06
Site Üyesi

Re: Üstumdeki icralardan kurtulabilir miyim?

Mesaj gönderen reyhan_kara06 »

bir suru yargitay karari var bu sekilde.Bu nasil sey anlamadim.herkese farklimi isliyor olan kanun
.
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Re: Üstümdeki icralardan kurtulabilir miyim?

Mesaj gönderen Birbilen »

Üstündeki icralardan kurtulabilirsin elbette ama icra hukukundan iyi anlayan sağlam bir avukatla yürütürsen süreci...
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Korona çok fena bir hastalık, sakın hafife almayın, aşınızı olup kurallara uyun!
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Re: Üstümdeki icralardan kurtulabilir miyim?

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Medeni hakları kullanma ehliyetinden kısmen veya tamamen mahrum olan kişiler kambiyo senedi düzenleyemezler. Bu nedenle borçlunun senet düzenleme amacıyla noterden vekaletname verdiği tarihte de hukuki ehliyete sahip olması gerekir. Aksi takdirde senet geçersiz olur.Senedi düzenleyen kiflinin ehliyetsiz olması halinde iyiniyet iddiası da ileri sürülemez.Ehliyet kamu düzenini ilgilendirir. Süresiz şikayet yoluyla da İcra Mahkemesinden takibin iptali istenebilir.
Resim