Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Takip talebinin kesinleştirilmesi

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
ugur ahmet
Yeni Üye

Takip talebinin kesinleştirilmesi

Mesaj gönderen ugur ahmet »

Bugun toplamda 2200 tl olan borcumdan dolayı Uyapta bu şekilde bir yazı gördüm,gun itibariyle takip talebinin kesinleştirilmesi başvurusu kabul edilmiş,haciz ile ilgili gun bellimidir,ya da hacze gelindiğinde kanunen en az kaç tl verilip haciz durdurulur

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Re: Takip talebinin kesinleştirilmesi

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Hacze gelip gelmemek alacaklının takdirindedir. İstediği zaman talep ederek icra dairesinin müsaitlik durumuna göre hacze gelinebilir. Borç tamamen ödenmeden haciz işlemleri durdurulmaz.
Resim
ugur ahmet
Yeni Üye

Mesaj gönderen ugur ahmet »

Tesekkür ederim Sn.Işıkdemir,yani kısaca takip talebinin kesinleşmesini istemek ile hacze gelmek farklı şeyler,dogru mu anladım ? bir de şunu diyorum hacze gelindiğinde atıyoruım 2200 tl borç için 1000 tl ödeme yapıldıgında haciz yine devam ediyor mu ? yani bu alacaklının elinde olan bir şey mi ?
Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra ve İflas Hukuku

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR »

Takip talebinin kesinleşmesini istemekle hacze gelmek farklı şeylerdir. Hacze gelmek için menkul haczi ve muhafazası talebinde bulunulması gerekir. Borcun tamamı ödenmedikçe her türlü haciz işlemi devam eder.
Resim