Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

TAAHHÜDÜ İHLAL HAPİS CEZALARINA KARŞI NE YAPILMASI GEREKTİĞİ

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: TAAHHÜDÜ İHLAL HAPİS CEZALARINA KARŞI NE YAPILMASI GEREKTİĞİ

Mesaj gönderen teoman »

cengiz89 yazdı:bugun 10 gunluk surem doluyor. canakkae acik ceza evine gittim. almadilar.Infaz savcisinin onayi gerekiyormus.yarin savci gelecegini soylediler. 10 gunluk surenin gececegini soyledim. onemli degil yakalandiginda acik cezaecine gidersin veya infaz savcisi erteler dedi. Benin anlamadigim diyarbakirdaki savci istedigin yerde yatarsin demesi buradaki de ikametgahin oldugu yerde yatarsin demesi.
Elinizdeki belge ile ceza evinin sizi teslim alması gerekir. Ayrıca bu cezanı istediğin yer ceza evinde infaz ede bilirsin neresi olursa olsun. teslim almıyorlarsa bırak yakalandığında zaten yarı açık ceza evine götürüleceksiniz.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM
alitumay1903
Site Üyesi

Mesaj gönderen alitumay1903 »

Öncelikle böyle bir platformun oluşumunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım sağolun varolun,

benim 2 sorum olacak

1. 11 ekim 2016 da kesinleşmiş 3 ay tazyik hapsi cezam var taahütü ihlalden.2 yıllık zamanaşımı yakında doluyor.o tarihten sonra aramam otomatik düşer mi?nasıl bir işlem yapmalıyım?

2. geçen ay istanbulda yeni girdiğim çok cazip bir işin eğitimi sürecinde gbtye yakalandım ve 10 gün süre verilip salındım.Ama işten de oldum bu arada...henüz teslim olmadım.neyse bu durum zamanaşımı sürecini etkiler mi? Bu davayı açan avukat tekrar etmesi için müdahale ederse başarılı olup süreci yeniden başlatabilir mi?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

alitumay1903 yazdı:Öncelikle böyle bir platformun oluşumunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım sağolun varolun,

benim 2 sorum olacak

1. 11 ekim 2016 da kesinleşmiş 3 ay tazyik hapsi cezam var taahütü ihlalden.2 yıllık zamanaşımı yakında doluyor.o tarihten sonra aramam otomatik düşer mi?nasıl bir işlem yapmalıyım?

2. geçen ay istanbulda yeni girdiğim çok cazip bir işin eğitimi sürecinde gbtye yakalandım ve 10 gün süre verilip salındım.Ama işten de oldum bu arada...henüz teslim olmadım.neyse bu durum zamanaşımı sürecini etkiler mi? Bu davayı açan avukat tekrar etmesi için müdahale ederse başarılı olup süreci yeniden başlatabilir mi?

Gönderdiğim bu kararda 10 gün içinde teslim olmayıp kaçmanın zaman aşımını durdurmayacağı 2 yıllık sürenin işleyeceği yönünde olduğunu anlıyorum.
viewtopic.php?f=46&t=20923

WWW.KARARARA.COM
alitumay1903
Site Üyesi

teoman yazdı:
alitumay1903 yazdı:Öncelikle böyle bir platformun oluşumunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım sağolun varolun,

benim 2 sorum olacak

Gönderdiğim bu kararda 10 gün içinde teslim olmayıp kaçmanın zaman aşımını durdurmayacağı 2 yıllık sürenin işleyeceği yönünde olduğunu anlıyorum.
viewtopic.php?f=46&t=20923
peki ben zamanaşımı dolduktan sonra nasıl bir işlem yapmalıyım.Otomatik gbt den düşer mi?
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

Zaman aşımınız dolduktan sonra cezanın düşmesi gerekir veya siz bir dilekçe ile düşürülmesini sağlaya bilirsiniz.

WWW.KARARARA.COM
alitumay1903
Site Üyesi

Cok tesekkur ederim teoman bey.bu yaptiginiz hizmet ile cok hayir duasi aliyorsunuz.Allah isinizi gucunuzu rast getirsin Allah razi olsun sizden.iyi calismalar
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

Rica ederim kolay gelsin.

WWW.KARARARA.COM
alitumay1903
Site Üyesi

Merhaba iyi bayramlar...
Bu dilekçe nasıl yazılmalı bir örneği var mıdır?ve nereye verilir
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

alitumay1903 yazdı:Merhaba iyi bayramlar...
Bu dilekçe nasıl yazılmalı bir örneği var mıdır?ve nereye verilir
Teşekkürler
Siz zaman aşımına uğrayan cezanın düşmesi için mi sormuştunuz.?

Bu konuda dilekçe teferruat taşımamaktadır. Hakkımda mahkemenizce şu tarihte verilen ve şu tarihte kesinleşen ceza hükmü şu tarihte zaman aşımına uğradığından düşürülmesini diye iki satır yazı yazarsanız işlemi yaparlar.

WWW.KARARARA.COM
GSX530R
Site Üyesi

Mesaj gönderen GSX530R »

ARKADASLAR 2 YIL SUREM DOLMUS DAVA KAPATILMIS FAKAT HEMEN ARKASINA BOYLE BIR EVRAK GELDI NEDEMEK YARDIMCI OLURMUSUNUZ

İlgi sayılı yazınız ile cezası ortadan kalktığından dolayı ilgi sayılı yazınız ile bila infaz istenilen (İSİM SOYİSİM)e ait ilam bila infaz olarak ilişikte gönderilmiştir.
Gereği rica olunur.