Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

İnfaz süresi içinde işlenen yeni bir suç

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Meya20
Site Üyesi

İnfaz süresi içinde işlenen yeni bir suç

Mesaj gönderen Meya20 »

2014 yilinda işlediğim bir suçtan dolayı 1 yil 19 ay 20 gun hapis cezam vardı 2018 yilinda trafigi tehlikeye atmak suçundan 5 ay hapis cezası aldım paraya dondu ödedim lakin 2014 yilindaki dosyam tekrar a oldu 21.06.2021 tarihinde açık cezaevine teslim oldum ve aynı gün akşamı çıktım denetim serbestlige gitti evraklarım ben bu denetim süresi içindeyken dün akşam polise mukavemet suçundan nöbetçi mahkemeye çıktım mahkeme koşullu salıverme tutuksuz yargılanma talep etti hakkımda mahkeme açılacak polisler beni darbetti her iki taraf olarak şikayetçi olmadık ama hakim yargılanma talep etti diyelimki hakim her iki tarafında şikayetçi olmamasına rağmen bana ceza verdi bu süre zarfında benim denetim süresinde yeni bir suç işlediğim için denetimim yanarmı cevaplariniz için teşekkürler

mehmetpower
Kıdemli * Üye

Re: İnfaz süresi içinde işlenen yeni bir suç

Mesaj gönderen mehmetpower »

Merhaba denetiminizin yanacağını sanmıyorum fakat savcı kamu davası açacaktır polis olduğu için tekerrür olursa yine denetimden faydalanırsın ama tekerrür 2 de 4de 4 yatarsınz
Meya20
Site Üyesi

Re: İnfaz süresi içinde işlenen yeni bir suç

Mesaj gönderen Meya20 »

Cevabınız için teşekkür ederim olay şu şekilde gerçekleşiyor ben alkol bağımlısıyım amatem ayaktan tedavi görüyorum doktorum kesinlikle ilacla alkol kullanmamam gerektiğini söylemesine rağmen ben çok şiddetli alkol alıyorum aynı gün covid aşısı oluyorum evde alkol komasına girip bilincimi kaybediyorum ailem ambulans çağırıyor alkol olduğu için polislerde geliyor ben hastaneye gitmek istemediğimi söylediğim halde polisler o halde beni ters kelepçe yapıp ambulansa alıyorlar polisle geçen aramızdaki diyalog sizin gibi orospu çocuklarıyla uğraşmaktan bıktık lafını duyunca bende kıyamet kopuyor ellerim ters kelepçe olduğu halde polis tarafından darp ediliyorum hastaneyi birbirine katıyorum sonra beni polis merkezine götürüyorlar şikayetçi olmayacaklarını benimde olmamami talep ediyorlar grup amirleri.Bende infazım bozulmasın diye tamam diyorum ama arkadaşlar ifadelerinde hep beni kötüleyip sonunda şikayetçi değiliz ibaresi ekliyor bunu sonradan öğreniyorum ben nöbetçi mahkemeye çıkarak tutuksuz yargılanmak üzere adlı kontrol şartıyla serbest kalıyorum.
Mukavemet suçu şikayete bağlı olmayan suç olduğu için bu polislerin benim üzerime oynadığını düşündüğümden bugün avukata vekalet verdim karşı dava açıp ogunku ambulans personeli benimle ambulansta gelen polis hastane kameraları karakolda benimle anlaşma yapmaya çalıştıkları görüntülerin hepsini Alicak. Ters kelepçeyi hiç bir şekilde açıyorlar büyük ihtimal kamu dava açıp benim infazimi bozcak polisin zor kullanması ters kelepçe yapması ambulansta darp etmesi ve en önemlisi ilaçların uzerine alkollü olup kendimde olmayasimi bir ceza indirimi uygulanır diye düşünüyorum. Sorum şu hocam haziranda açık ceza evi girdi çıktı yaptım cezam toplamda 30 aydı şu an bu düşmeye devam ediyormu infaz ne zaman bozulur mahkeme açılıp ceza kesinlestikten sonra mı? Diyelim ceza kesinleşti temyize gönderdim maksadım diğer dosyadaki suremi uzatmak bunlar mümkün mü yoksa infaz direk bozulurmu temyize falan gitmeden