Geriye Dönük Haklarımı Alabilir Miyim?

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Cevapla
Cilgunusak
Site Üyesi
Mesajlar: 48
Kayıt: 16 Ara 2018 11:25

Geriye Dönük Haklarımı Alabilir Miyim?

Mesaj gönderen Cilgunusak »

Merhaba,

Ben 2018 kasım ayında MSB de kamu engelli işçisi olarak mülakatı kazandım ve iş başı yapmam gerekirken arşiv soruşturmasına takılmıştı ve işe girememiştim. Daha sonra idari dava açtım 2 defa kaybettim en son istinaf mahkemesinde mahkemeyi kazandım ve Ekim 2020 tarihinde iş başı yaptım. Kasım 2018 tarihinden Ekim 2020 tarihine kadar olan geriye dönük haklarımı tazminat maaş vs gibi haklarımı alabilir miyim? Arşive takıldığı için hiç iş başı yapmadan işe girememiştim daha sonra istinafı kazandığımda iş başı yapabildim. Geriye dönük haklarım için dava açsam kazanabilir miyim kazanırsam ne kadar ödeme alabilirim bilgisi olan var mı? Bununla alakalı daha önce verilmiş bir karar var mı acaba? Bununla alakalı daha önce olumlu verilmiş karar varsa yada umut varsa ona göre dava açacağım. Çünkü bu sürece girmek maliyetli ve stresli.


Cilgunusak
Site Üyesi
Mesajlar: 48
Kayıt: 16 Ara 2018 11:25

Re: Geriye Dönük Haklarımı Alabilir Miyim?

Mesaj gönderen Cilgunusak »

Şunu da belirteyim. Arşiv araştırmasına takılma nedenim geçmişte almış olduğum HAGB kararından dolayı atamam iptal edildi. Kanunen HAGB kararı memuriyete engel olmadığına dair yazı var. Böyle bir kanun maddesi olmasına rağmen atamam iptal oldu ve 2 senelik bir hak kaybım oldu. Bende haksız yere atamamın iptal edildiğinden dolayı doğan hak kaybım için dava açacağım. Bununla ilgili emsal karar aradım ancak bulamadım. Bu davayı kazanma şansım nedir?
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj