Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

34 yıl önce ödenmesi gereken nafakayı geri alma

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
Funda06
Yeni Üye

34 yıl önce ödenmesi gereken nafakayı geri alma

Mesaj gönderen Funda06 »

Merhabalar,

ben 41, kız kardeşim 36, erkek kardesim 33 almanyada yaşadık ve türkiyede görülen annemin boşanma davası ve nafaka onayından biz hiç bir şekilde nafaka almadık. Şimdi nafaka davası açabilirmiyiz? Tazminat davası açabilirmiyiz? Bir bilgisi olan varmı? Birikmiş nafakaları alabilirmiyiz?

Saygılarımla

Fastie73
Site Üyesi

Re: 34 yıl önce ödenmesi gereken nafakayı geri alma

Mesaj gönderen Fastie73 »

Hukukçu değilim ama alma şansınız olduğunu düşünmüyorum. Eğer anneniz yaşıyorsa o dava açabilir. Ama neredeyse 30 yıllık bir süreçten bahsediyorsunuz. Bir avukata danışmanızda fayda var.

Sizin dava açabilmeniz için nafakanın iştirak nafakası olarak belirlenmiş olması gerekir. Ama iştirak nafakası da çocuk 18 yaşına geldiğinde sona erer. Ancak çocuk üniversite okuyorsa babasının eğitim masrafları için nafaka ödemesine devam etmesi için dava açabilir.