Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Cezaevine girdi çıktı işlemleri nasıl oluyor

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
csnylmz
Yeni Üye

Cezaevine girdi çıktı işlemleri nasıl oluyor

Mesaj gönderen csnylmz »

Arkadaşlar selamın aleyküm benim 3 tane 2 sene 1 aylık dosyam var toplamda 6 sene 3 ay yapıyor, 1/2 yatıyorum 3 sene 1 bucuk ay 88 gün tutuklu kaldım direk 3 senenin altı olduğundan denetim hakkım var suçum cıkan infaz yasasını kapsamı içerisinde. Şimdi sorularım şunlar öncelikle yargılandığım mahkeme adliyesine mi teslim olayım yoksa merkez adliyemi . Sürec nasıl ilerler 3 dosya birleşip müddetname vermeleri lazım uzun sürermi yoksa adliyede dosyalarıma bu işlem yapılıp mı veriliyor .ve son olarak tutuklu kaldığım süre olan 88 gün düşümü için mahsup dilekçesi yazmama gerek var mı adliyedeki infaz savcısı kendimi hesaplıyor? Aynı gün cıkar mıyım kac gün kalırım yoksa direk izin belgesi alıp adliyeden cıkıp evime gidermiyim bunların hepsini yaşayan arkadaşlar var tüm forumları okudum ondan soruyorum gercekten bilen varsa yada bu durumu yaşamış tecrübeli birileri varsa bana bilgi verir yol gösterirlerse cok mutlu olurum. Aranmam var teslim olucam bayram diye olmuyorum biraz da bilgi almak istiyorum şimdiden yardımcı olan herkese cok teşekkür ederim

csnylmz
Yeni Üye

Re: Cezaevine girdi çıktı işlemleri nasıl oluyor

Mesaj gönderen csnylmz »

Yok mu yardımcı olucak birisi
Mahir798
Kıdemli *** Üye

Re: Cezaevine girdi çıktı işlemleri nasıl oluyor

Mesaj gönderen Mahir798 »

Yargilandigin mahkemenin bulundugu adliyeye git infaz ilamatta ki memura durumu soyle onlar adliyedeki polis memuruna bilgi verirler ayni gun girdi cikti yapamazsin cezalarin ictima yapilacak muddetnamen gelecek yattigin sureyi mahsup ederler zaten infaz hakimligi onu hesaplar normalde 1 ay kapalida yatman gerekir ama 88 gun yattim diyorsun o yuzden tahminime gore muddetnamen gelene kadar seni yatirip ds ye ayirirlar