Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Tekerrür uygulaması

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
yalniz1i
Kıdemli * Üye

Re: Tekerrür uygulaması

Mesaj gönderen yalniz1i »

KediHayri yazdı: 13 Haz 2021 14:43
yalniz1i yazdı: 13 Haz 2021 14:38
KediHayri yazdı: 13 Haz 2021 14:09

Yahu keşke öyle olsa ben ister miyim gitsin yatsın. Allah düşmanıma orayı nasip etmesin. Ama sırf kendi ikinci tekerrüre girmiş diye yürürlükteki kanunları kafasına göre değiştiriyor insanları yanlış yönlendiriyor ben burada müdahale ederim. Burada bir arkadaş infaz süresi içinde yeni suç işlemiş ona diyor ki aynı suçu işlemişsen yasa sana vurmamıştır. Aşırı yanlış bilgilerle insanları yönlendiriyor ben ne konuştuğumdan eminim o çırpınır durur ama başka insanları yanlış yönlendiremez kimse yasalar belli adama yasa atıyorum bana kopyala yapıştırla hukuk olmaz diyor :D Çok zoruna gittiyse çalışıp sen kazan sen oku Diyecem ayıp olacak işte daha bir yasayı anlayamayan adam roma hukukunu nasıl anlayacak ki işte o sıkıntı :D
[/quote

evet haklısın bilir bilmez konusuyor... benle de daha önce aynı münakaşayı etti... anlattım yardımcı oldum ... baktım hala dediğini diyor yani kabullenemiyor kendince yasa kanun belirliyor ... tek dediği gibi olsun hatta ve hatta hiç girmeyelim ama bu arkadaşın kanunları farklı galiba ... herkesin zaten morali bozuk burda bi şeyler öğrenmek istiyor ... bu arkadaş chat sitesi sanıyor burayı
Bak daha demin hakaret vari birşey yazmış buraya ya kendi sildi ya da sayın @admin sildi bilmiyorum. Ama ben o kişiye özelden de yazdım. Eğer istanbuldaysa orada yenibosna şirinevler iki metrobüs durağı arasında yol kenarında istanbul kültür üniversitesi hukuk fakültesi var. Bizim okulda pandemi sebebiyle uzaktan eğitimde ama hocalarımız okulda. Gelsin hem okulu gezdiririm hem varsa soruları hocalarıma sorsun diye söyledim Ama sanırım aklı hakaretten başka birşeye çalışmıyor. Ben yine diyorum benim açımdan sıkıntı yok çünkü ben doğruyu biliyorum benle ne kadar tartışırsa tartışsın ama başka insanları kafasına göre yanlış bilgiler veremez insanları yanlış yönlendiremez burada herkesin bir sıkıntısı var. Kimse onun klavye erkekliğini de çekmez. Bizim de infazımızı yakmaya çalışıyor herhalde anlamadım :D Ben düşmanımın oraya girmesini istemem ama kendisi 2. tekerrürden 6 ay 20 gün galiba ceza almış o cezayı paşa paşa kapalı da tamamını infaz edecek diye tutuşmuş sanırım kendine yeni yasa yapmaya çalışıyor ama o cezayı yatınca anlayacak doğru olanı. Ben yine de üzülüyorum ne diyeyim Allah yardımcısı olsun çok sorunlu bi kişilik zaten 2. tekerrürden sonra da çok cezası gelir bu kafayla.
arkadaşım benimde 2. tekerrür olacak bak... bunu bende anlattım ona defalarca vay efendim yanlış biliyosunda milleti yanlış yonlendiriyosunda banada aynı yaptı... baktım gördüm cevaplamadım.. ama dediğin gibi bilip bilmediği konularda ahkam kesiyo millete... inşallah bi şeyler yaparlarda faydalanırız... o kendini avutuyor işte.. boşver muhatap olma ... admin ler gereğini yapar ...

Sosyalmakarna
Site Üyesi

Mesaj gönderen Sosyalmakarna »

yalniz1i yazdı: 13 Haz 2021 15:20
yalniz1i yazdı: 13 Haz 2021 14:38

Bak daha demin hakaret vari birşey yazmış buraya ya kendi sildi ya da sayın @admin sildi bilmiyorum. Ama ben o kişiye özelden de yazdım. Eğer istanbuldaysa orada yenibosna şirinevler iki metrobüs durağı arasında yol kenarında istanbul kültür üniversitesi hukuk fakültesi var. Bizim okulda pandemi sebebiyle uzaktan eğitimde ama hocalarımız okulda. Gelsin hem okulu gezdiririm hem varsa soruları hocalarıma sorsun diye söyledim Ama sanırım aklı hakaretten başka birşeye çalışmıyor. Ben yine diyorum benim açımdan sıkıntı yok çünkü ben doğruyu biliyorum benle ne kadar tartışırsa tartışsın ama başka insanları kafasına göre yanlış bilgiler veremez insanları yanlış yönlendiremez burada herkesin bir sıkıntısı var. Kimse onun klavye erkekliğini de çekmez. Bizim de infazımızı yakmaya çalışıyor herhalde anlamadım :D Ben düşmanımın oraya girmesini istemem ama kendisi 2. tekerrürden 6 ay 20 gün galiba ceza almış o cezayı paşa paşa kapalı da tamamını infaz edecek diye tutuşmuş sanırım kendine yeni yasa yapmaya çalışıyor ama o cezayı yatınca anlayacak doğru olanı. Ben yine de üzülüyorum ne diyeyim Allah yardımcısı olsun çok sorunlu bi kişilik zaten 2. tekerrürden sonra da çok cezası gelir bu kafayla.
arkadaşım benimde 2. tekerrür olacak bak... bunu bende anlattım ona defalarca vay efendim yanlış biliyosunda milleti yanlış yonlendiriyosunda banada aynı yaptı... baktım gördüm cevaplamadım.. ama dediğin gibi bilip bilmediği konularda ahkam kesiyo millete... inşallah bi şeyler yaparlarda faydalanırız... o kendini avutuyor işte.. boşver muhatap olma ... admin ler gereğini yapar ...
Vallahi billahi ikinizde kafayı yemişsiniz. Salı günü çağrı kağıdım geldi 10 gün içerisinde açık cezaevine teslim olmanız gerekiyor diye.hala kafa ütülüyorsunuz. Benim suç tarihim 30.03.2020 den önce. Diyelimki sizin dediğiniz gibi olsun topu topu 6 ay girer yatarım sıkıntı değil Allah’a şükür yüz kızartıcı bir suç işlemedik alkollü araç kullanmak benim suçun. Ama siz ikinizde burda yalan konuşuyorsunuz hiçbirşey hakkında bir bilginiz yok Google birkaç kelime yazıp burda avukatlık hakemlik yapıyor insanları aşlağılayıp egolarınızı tatmin ediyorsunuz. Avukatın yanında getir götür yapan kedi arkadaş okul falanda okumuyorsun palavra anlatma bana. Ayrıca yaşım 40 ve Ankara üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri mezunuyum. Hayat tecrübemde cabası. sizin gidip döndüğünüz yollardaki tabelaları ben diktim. Burda insanları yalan yanlış saçmalıklarınızla meşgul etmeyin insan olun akıllı olun
Sosyalmakarna
Site Üyesi

Mesaj gönderen Sosyalmakarna »

Ayrıca bu devlet teröriste bile 1 yıl denetim verirken benim gibi 6 ay saçma sapan bir suçtan ceza alan hükümlülere vermiyorsa adalet sisteminin askında ne kadar adaletsiz bir sistem olduğunu gösterir kedi kardeş. Bu da demek oluyorki anayasa mahkemesi bu kanunu eşitlik ilkesi bakımından yakından ya iptal edecek ya da meclise geri gönderip bunu eşitleyin diyecek. Ama sen anlamazsın Google da yazmaz çünkü böyle şeyler :))
yalniz1i
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen yalniz1i »

Sosyalmakarna yazdı: 14 Haz 2021 12:22

Vallahi billahi ikinizde kafayı yemişsiniz. Salı günü çağrı kağıdım geldi 10 gün içerisinde açık cezaevine teslim olmanız gerekiyor diye.hala kafa ütülüyorsunuz. Benim suç tarihim 30.03.2020 den önce. Diyelimki sizin dediğiniz gibi olsun topu topu 6 ay girer yatarım sıkıntı değil Allah’a şükür yüz kızartıcı bir suç işlemedik alkollü araç kullanmak benim suçun. Ama siz ikinizde burda yalan konuşuyorsunuz hiçbirşey hakkında bir bilginiz yok Google birkaç kelime yazıp burda avukatlık hakemlik yapıyor insanları aşlağılayıp egolarınızı tatmin ediyorsunuz. Avukatın yanında getir götür yapan kedi arkadaş okul falanda okumuyorsun palavra anlatma bana. Ayrıca yaşım 40 ve Ankara üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri mezunuyum. Hayat tecrübemde cabası. sizin gidip döndüğünüz yollardaki tabelaları ben diktim. Burda insanları yalan yanlış saçmalıklarınızla meşgul etmeyin insan olun akıllı olun
ah makarna ahhh....🙂 sen kusurumuza bakma sen hiç cezaevine bile girme inan ki yürekten dilerim bunu ...ayrıca yaprak makarnamı yoksa delikli olandan misin sen 😁 hadi arkadaşım hadi geçmiş olsun sana da bana da ... senin avukat dan hak hukuk işinden önce bi psikologa ihtiyacın var .... ne akıllı makamaymış beee
Kullanıcı avatarı
KediHayri
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen KediHayri »

Sosyalmakarna yazdı: 14 Haz 2021 12:38 Ayrıca bu devlet teröriste bile 1 yıl denetim verirken benim gibi 6 ay saçma sapan bir suçtan ceza alan hükümlülere vermiyorsa adalet sisteminin askında ne kadar adaletsiz bir sistem olduğunu gösterir kedi kardeş. Bu da demek oluyorki anayasa mahkemesi bu kanunu eşitlik ilkesi bakımından yakından ya iptal edecek ya da meclise geri gönderip bunu eşitleyin diyecek. Ama sen anlamazsın Google da yazmaz çünkü böyle şeyler :))
Vay be eşitlik ilkesini de bilirmiş kardeşim benim maşallah sana :)
Bak medeni hukukta fiil ehliyetleri var onları da araştır belki senin kurduğun bütün sözleşmeler butlandır sana da faydası dokunur :)
Kullanıcı avatarı
KediHayri
Kıdemli ** Üye

Astronomi okuyup 40 yaşına gelmişsin ama halen maalesef başka insanların canına kast edecek bir şekilde alkollü araç kullanıyorsun. Ne kadarda görgülü eğitim seviyesi yüksem ve medeni bir insanmışsın çok sevindim senin adına.
Dün özelden açık adres attım dayıcım gelirsen gezdiririm görürsün gerçekleri gelmezsende canın sağolsun bu forumda benimle dışardan da tanışmış gelip kahvemi içmiş insanlar var kimin nerde ne yaptığını onlar çok iyi biliyor sana ispat yükümlülüğüm yok çok şükür :D
Bu arada türkiyede uzay araştırması vs konuları çok geriden ilerliyor ya senin iş kolun nedir acaba. Bence sen yıldız falı bakıp 50 liraya büyü yapıyorsun gibime geldi :D
Yazık 40 yaşına gelmişsin ama bir duruşa sahip olamamışsın üzüldüm. Umarım ceza yatmazsın medyum memiş yoksa bu kafayla zaten daha çok cezan gelir :D
Kullanıcı avatarı
KediHayri
Kıdemli ** Üye

yalniz1i yazdı: 14 Haz 2021 13:47

ah makarna ahhh....🙂 sen kusurumuza bakma sen hiç cezaevine bile girme inan ki yürekten dilerim bunu ...ayrıca yaprak makarnamı yoksa delikli olandan misin sen 😁 hadi arkadaşım hadi geçmiş olsun sana da bana da ... senin avukat dan hak hukuk işinden önce bi psikologa ihtiyacın var .... ne akıllı makamaymış beee
Artık cevaplama şunun söylediklerini bu eğitilmez bir insan vallaha ben pes ettim duvara konuşsam bu kadar o bile birşey anlardı abi sende yazma şuna daha. Cezaevindeki arkadaşlarına bol bol yıldız falı baksın anlar bizi umarım :D
Ben bu forumda kimsenin ceza yatmasını istemedim hatta düşmanımın bile girmesini istemem ama bu arkadaşı devletin ıslah etmesi gerekiyor bu topluma zarar veren bi arkadaş umarım ıslah olur ki zor olması yazık öğrenme kabiliyeti doğruları hazmetme durumu yok paranoid gibi sürekli kendi kendine doğrular yaratıyor bir an önce cezaevinden çıkıp önce alkol konusunda bi tedavi görmesi daha sonra psikolojik olarak tedavi görmesi gerekiyor. Üzüldüm :D
Kilitli