Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Gerekçeli karar geldikten sonraki süreç nasıl olur?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
asdfgasdfg
Yeni Üye

Gerekçeli karar geldikten sonraki süreç nasıl olur?

Mesaj gönderen asdfgasdfg »

1 yıl 3 ay birde para cezası onaylandı gerekçeli kararı postacı bugün getirdi şimdi ben ne yapacağım nasıl yol izleyeceğm? Cvp verirseniz çok sevinirim

Efsanane
Site Üyesi

Re: Gerekçeli karar geldikten sonraki süreç nasıl olur?

Mesaj gönderen Efsanane »

Gerekçeli karar eline ulaşdıkdan sonra 1 hafta içinde itiraz dilekçesi yazman gerekecek ve bunu yapması içinde bir avukat ile görüşürsen iyi olur verilen cezada haksız yerler olduğuna inanıyorsan, Avukat enazında 2, 3 günde dosyanı okur ona göre itiraz dilekçesi yazar, Ama yok cezada bir yanlışlık yok ceza almam normal dersen, o zaman yine bir avukata yazdır dosyaya hakim olmasada yazar bir itiraz dilekçesi, Gerçi istinaf mahkemeleri geçerli bir gerekçeye bakıyor itirazlarda ama, Yada kendim dosyaya hakimim kendim yazarım dilekçeyi dersende eline geçtiği günü sayma 7 gün içinde itiraz dilekçesi yaz