Delilsiz şikayet

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Kilitli
Emremlty
Site Üyesi

Delilsiz şikayet

Mesaj gönderen Emremlty »

[*]
Beni bir kişi dolandırıcılıga teşebbüsten şikayet edecegim dedi arayıo sordugumda ise şikayet etmedigini söyledi son olarak engelledi başka nodan arayıncada şikayet etmedim ama birr daha ararsan hatta bir numaradan sen diye şüphelenirsem şikayet edecem dedi küfürler vs vs ler etti adamda delil oldugunu sanmıyorum şikayet edincede acaba aramadanmı yoksa dolandırıcılık konusundanmı şikayet eder onuds kestirmedim dolandırıcılıkta elinde ss yok 1 ay oldu eminim merak ettigim şey adam şikayet etse elindede delil yokken savcılık gelip banka geçmişi telefon geçmişi kapanmış eski instagramları falan incelermi bana biraz saçma geldi ama eskiden bikaç arkadaştan yardım almış olsamda adam örnegin şunu yaptırmak için yardım istedi desede onu yaptırıp satmadıgım ne malum kesin bişey yok cünkü instagramdan yardım istememdede bişey yok şu şöyle oldu dedim yardım ettiler sagolsunlar 3 4 ay önce bende teşekkür ettim geçti gitti yani bu sebepten nasıl desem telefon incelemesi yada banka ev incelemsi falan yapılırmı @Birbilen

Emremlty
Site Üyesi

Re: Delilsiz şikayet

Mesaj gönderen Emremlty »

Emremlty yazdı: 14 Oca 2021 16:47 [*]
Beni bir kişi dolandırıcılıga teşebbüsten şikayet edecegim dedi arayıo sordugumda ise şikayet etmedigini söyledi son olarak engelledi başka nodan arayıncada şikayet etmedim ama birr daha ararsan hatta bir numaradan sen diye şüphelenirsem şikayet edecem dedi küfürler vs vs ler etti adamda delil oldugunu sanmıyorum şikayet edincede acaba aramadanmı yoksa dolandırıcılık konusundanmı şikayet eder onuds kestirmedim dolandırıcılıkta elinde ss yok 1 ay oldu eminim merak ettigim şey adam şikayet etse elindede delil yokken savcılık gelip banka geçmişi telefon geçmişi kapanmış eski instagramları falan incelermi bana biraz saçma geldi ama eskiden bikaç arkadaştan yardım almış olsamda adam örnegin şunu yaptırmak için yardım istedi desede onu yaptırıp satmadıgım ne malum kesin bişey yok cünkü instagramdan yardım istememdede bişey yok şu şöyle oldu dedim yardım ettiler sagolsunlar 3 4 ay önce bende teşekkür ettim geçti gitti yani bu sebepten nasıl desem telefon incelemesi yada banka ev incelemsi falan yapılırmı @Birbilen
@Birbilen
Uzun lafın kısası biriyle sosyal medyada olan olaydan adamdan herhangi bir yarar dahi sağlamasamda savcının biz şunun banka geçmişini telefonunu evini inceleyelim deme ihtimali varmıdır bi yandan savcılık delil toplar diye bişey var sonuçta o delil şikayetçi delil sunmasada evin gelip aranması banka geçmişine bakılması telefon aramasındanmı ibaret oluyor bi yandanda saçma geliyor ben birini dolandırıcı diyip elde delil olmadan şikayet etsem polis niye pat diye adamın evini bankasını şusunu busunu arasın(not ailem bilsin istemem yoksa evde yada telefonumda bişey yok bankada ise önceden illaki 3 4 arkadaşım olsun bir tanıdık kişi olsun aldıgım yardım var savcı dermi tamam biz bunları arayıp soralım neden para yollamışlar diye 😐 biraz ilginç)
Hayal
Site Üyesi

Mesaj gönderen Hayal »

Her defasında farklı nicklerle farklı hikayeler anlatiyosun. Daha önce hiç kimseden para almadığını, sadece denedigini söylemiştin. Daha önce Kredi kartı borcum var diye 200 lira istedim demiştin sonra bozuk tablet için tamir istedim diye değiştirdin. Birkaç saat önce de 3-4 kişiden yardım(!) aldığını söylemiştin. Simdi de 3-4 arkadaş para gönderdiye dönmüş mesele. Burda kimse seni yargılayıp infaz etme derdinde değil. Açık açık internetten insanları kandiriyodum çetin kayaya denk geldim pişmanım işin içinden çıkmak istiyorum de insanlar yardımcı olmaya çalışsin. Bu şekilde yalan yanlis bilgi vererek bir yere varamazsın.
Kullanıcı avatarı
Birbilen
Moderatör
Meslek: Emekli Hukuk Adamı

Mesaj gönderen Birbilen »

@Hayal doğru söylüyor, aynı konuyu başka başka açarak forumu kirletiyorsun, ayrıca yeterince cevap aldın forumdan, başlığı kapatıyorum...
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...
Kilitli