Cezaevinden izine gönderilme ve denetim nasıl

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
sauron1552
Kıdemli ** Üye

Cezaevinden izine gönderilme ve denetim nasıl

Mesaj gönderen sauron1552 »

merhaba 10 ay ceza için cezaevine teslim olundu fakat izine gönderdiler. nerdeyse 2 hafta oldu ne denetimli serbestlikten aradılar nede bir şey dediler nasıl olacak bu konu hakkında içeri girip izine gönderilip denetime çağrılan var mı süreç nasıl işliyor bilen bilgi verebilir mi arkadaşlar. ?

Kullanıcı avatarı
garip58
Kıdemli ** Üye

Re: cezaevinden izine gönderilen ve denetim nasıl

Mesaj gönderen garip58 »

Ben izne cıktım 2 güne aradılar
Hayat, doğru cevapları olmayan bir sınavdır ;)
sauron1552
Kıdemli ** Üye

Re: Cezaevinden izine gönderilme ve denetim nasıl

bizi neden aramadılar acaba istanbulda diyemi yoğunluktan dolayımı anlamadım valla
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen Misafir346 »

Bana da cezaevi çıkışında evraklar verip 3 hafta süre verdiler denetimli serbestlik bürosuna gitmem için. Gittim kaydimi alıp izin bitince gel görev vericez dediler.
Kullanıcı avatarı
garip58
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen garip58 »

sauron1552 yazdı: 14 Oca 2021 17:39 bizi neden aramadılar acaba istanbulda diyemi yoğunluktan dolayımı anlamadım valla
Denetimde miydin teslim olmadan önce?
Hayat, doğru cevapları olmayan bir sınavdır ;)
sauron1552
Kıdemli ** Üye

yok ya ceza geldi direk adliyeye gittim evraklarımı alıp silivriye teslim oldum direk izine çıkardılar izin bitince geri geleceksin dediler o kadar. cezada 10 ay tekerrür felan hiçbiey yok yazmıyo kagıtta direk 10 ay anlamadım neden aramadılar.
mega10
Site Üyesi

Mesaj gönderen mega10 »

sauron1552 yazdı: 14 Oca 2021 16:17 merhaba 10 ay ceza için cezaevine teslim olundu fakat izine gönderdiler. nerdeyse 2 hafta oldu ne denetimli serbestlikten aradılar nede bir şey dediler nasıl olacak bu konu hakkında içeri girip izine gönderilip denetime çağrılan var mı süreç nasıl işliyor bilen bilgi verebilir mi arkadaşlar. ?
Aynı durumu bende yaşıyorum 10 gün oldu arayan soran yok şimdiye çoktan denetimli bürosunun araması gerekirdi belki resmi evrakla tebliğ edebilirler ben denetimli serbestlik bürosunu arıyacağım sende ara nolur nolmaz ...
mega10
Site Üyesi

Mesaj gönderen mega10 »

sauron1552 yazdı: 14 Oca 2021 18:26 yok ya ceza geldi direk adliyeye gittim evraklarımı alıp silivriye teslim oldum direk izine çıkardılar izin bitince geri geleceksin dediler o kadar. cezada 10 ay tekerrür felan hiçbiey yok yazmıyo kagıtta direk 10 ay anlamadım neden aramadılar.
Ceza evine götürdüğü kağıtta tekerrür yada şu bu yazmaz cezanın miktarı yazar o suç bilgisi ayrıntıya cezaevi sonra ulaşır
sunstorm
Site Üyesi

Mesaj gönderen sunstorm »

Bir şekilde ulaşamıyor olabilirler, siz ulaşın görüşün, sonra bahanesi olmaz bu işlerin, bana bir bildirim gelmedi, beni aramadınız mazereti kabul edilmez.
mega10
Site Üyesi

Mesaj gönderen mega10 »

sunstorm yazdı: 15 Oca 2021 09:45 Bir şekilde ulaşamıyor olabilirler, siz ulaşın görüşün, sonra bahanesi olmaz bu işlerin, bana bir bildirim gelmedi, beni aramadınız mazereti kabul edilmez.
Seni aramadıkları sürece herhangi bir yolla tebliğ etmedikleri sürece birşey olmaz...sen arasaydın diye birşey yok