Yükümlülük olmaksızın denetim

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Yükümlülük olmaksızın denetim

Mesaj gönderen Misafir346 »

2019 yılında 1 yıl 2 ay verilen cezam ertelenmiş. Ben daha 2 gün önce ertelendigini farkettim. Yükümlülük olmaksizin denetim uygulanması yazıyor 1 yıl 2 ay. Şu an benim 3 yıl 4 ay olan cezam için Ağustos 2022 ye kadar denetimde olucam. Şimdi ben bu ertelenen cezamı istinaftan geri çeksem yani feragat etsem, mevcut denetim sureme mi eklenir yoksa ayrı mı değerlendirilir?

Kullanıcı avatarı
garip58
Kıdemli ** Üye

Re: Yükümlülük olmaksizin denetim

Mesaj gönderen garip58 »

Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 13:14 2019 yılında 1 yıl 2 ay verilen cezam ertelenmiş. Ben daha 2 gün önce ertelendigini farkettim. Yükümlülük olmaksizin denetim uygulanması yazıyor 1 yıl 2 ay. Şu an benim 3 yıl 4 ay olan cezam için Ağustos 2022 ye kadar denetimde olucam. Şimdi ben bu ertelenen cezamı istinaftan geri çeksem yani feragat etsem, mevcut denetim sureme mi eklenir yoksa ayrı mı değerlendirilir?
Denetim sürene falan eklenmez,sadece gerekçeli kararda belirttiği süre içerisinde kasıtlı suç işlersen tamamını veya kısmen olarak kapalı ceza infaz kurumunda infaz edersin.
Hayat, doğru cevapları olmayan bir sınavdır ;)
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Eklenmiycegine eminsin dimi? Çekiyorum istinaftan o zaman :)
Kullanıcı avatarı
garip58
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen garip58 »

Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 13:43 Eklenmiycegine eminsin dimi? Çekiyorum istinaftan o zaman :)
Aynı durumu bizzat yaşayan biri olarak söylüyorum senin denetimde olduğun dosya 105/A maddesi konuyla çok ayrı almış olduğun cezayıda mahkemeden almışsın gerekçeli karardaki denetim süresine göre kasıtlı suç işlemezsen karar ve dosya düşer Bir nevi hagb olarak düşünelim hagb ne demek? Mahkeme verdiği mahkumiyet kararını açıklamaktan vazgeçiyor diyor ki bu ceza için sana süre belirleyeceğiz şu sürede suç işleme eğer işlemezsen bizim verdiğimiz cezayı infaz etmeyeceksin senin aldığın tck 51'e gelirsek ceza ertelemesi yani daha farklı eğer karar kesinleştikten sonra suç işlersen verdiği cezayı direk olarak kapalıda yatırıyor
En son garip58 tarafından 14 Oca 2021 13:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
garip58
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen garip58 »

garip58 yazdı: 14 Oca 2021 13:53
Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 13:43 Eklenmiycegine eminsin dimi? Çekiyorum istinaftan o zaman :)
Aynı durumu bizzat yaşayan biri olarak söylüyorum senin denetimde olduğun dosya 105/A maddesi konuyla çok ayrı almış olduğun cezayıda mahkemeden almışsın gerekçeli karardaki denetim süresine göre kasıtlı suç işlemezsen karar ve dosya düşer Bir nevi hagb olarak düşünelim hagb ne demek? Mahkeme verdiği mahkumiyet kararını açıklamaktan vazgeçiyor diyor ki bu ceza için sana süre belirleyeceğiz şu sürede suç işleme eğer işlemezsen bizim verdiğimiz cezayı infaz etmeyeceksin senin aldığın tck 51'e gelirsek ceza ertelemesi yani daha farklı eğer karar kesinleştikten sonra suç işlersen verdiği cezayı direk olarak kapalı infaz kurumunda yatırıyor
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Hayatımda kendimi bu kadar avanak hissetmemistim :) Gerekçeli karara sadece göz gezdirerek, ceza miktarına bakıp atmıştım elimden sinirle. Meğer erteleme almışım daha 2 gün evvel farkettim. Eğer hiç istinaf vs yapmadan biraksaydim şu an denetim bitmişti.
Kullanıcı avatarı
garip58
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen garip58 »

Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 13:59 Hayatımda kendimi bu kadar avanak hissetmemistim :) Gerekçeli karara sadece göz gezdirerek, ceza miktarına bakıp atmıştım elimden sinirle. Meğer erteleme almışım daha 2 gün evvel farkettim. Eğer hiç istinaf vs yapmadan biraksaydim şu an denetim bitmişti.
Valla bende senin gibiyim herşeye en kötü yönünden değerlendiriyorum hemen kafamda kurarım aslında bir şey olmasa bile :) bu arada diğer açtığın konuna göz gezdirdim paylaştığın bu kararda hagb süresi içersinide bu cezayı almışsın o mahkemeye de ihbar yazılacak o mahkeme ertelediği hükmü aynen açıklayacak o dosyada almış olduğun hüküm neydi?
Misafir346
Kıdemli *** Üye

garip58 yazdı: 14 Oca 2021 14:03
Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 13:59 Hayatımda kendimi bu kadar avanak hissetmemistim :) Gerekçeli karara sadece göz gezdirerek, ceza miktarına bakıp atmıştım elimden sinirle. Meğer erteleme almışım daha 2 gün evvel farkettim. Eğer hiç istinaf vs yapmadan biraksaydim şu an denetim bitmişti.
Valla bende senin gibiyim herşeye en kötü yönünden değerlendiriyorum hemen kafamda kurarım aslında bir şey olmasa bile :) bu arada diğer açtığın konuna göz gezdirdim paylaştığın bu kararda hagb süresi içersinide bu cezayı almışsın o mahkemeye de ihbar yazılacak o mahkeme ertelediği hükmü aynen açıklayacak o dosyada almış olduğun hüküm neydi?
O önemli değil açıldı zaten diğer 3 yıl 4 ay cezam kesinleştigi için. 2 Şubatta mahkemesi var onun. Bozarlar o cezayı istinafta çünkü saçma sapan gerekçeli karar yazmışlar. 10 ay o ceza.
Kullanıcı avatarı
garip58
Kıdemli ** Üye

Mesaj gönderen garip58 »

Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 14:06
garip58 yazdı: 14 Oca 2021 14:03
O önemli değil açıldı zaten diğer 3 yıl 4 ay cezam kesinleştigi için. 2 Şubatta mahkemesi var onun. Bozarlar o cezayı istinafta çünkü saçma sapan gerekçeli karar yazmışlar. 10 ay o ceza.
Bende aynı şekilde hagb bozulması sonucu son cezam için girdi çıktı yaptım yaklaşık 2 sene istinafta kaldı genelde hagb sonucu açıklanan cezalar pek bozulmuyor inşAllah lehine bir karar verilir verilmese de 1/2 olarak hesapladığında ve tekerrür olmadığını varsayarsak cezaevine girip içtima olduktan sonra 5 ay koşullu sürene eklenir denetime devam edersin bide İstinaftan şuan denetimde olduğun dosya bittikten yani koşullu süren dolduktan sonra gelirse direk denetime çıkarsın içtima olmaz
Misafir346
Kıdemli *** Üye

BEN SU AN İSTİNAF FERAGAT DİLEKCEMİ HAZIRLADIM. SADECE "İSTNAF HAKKİMDAN ACİKCA FERAGAT EDİYORUM"YAZDİM. BU YETERLİ MİDİR YOKSA DETAYLİ ACİKLAMA YAPMAK ZORUNXA MİYİM?