Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Hatayaptım
Site Üyesi

Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık

Mesaj gönderen Hatayaptım »

Suç: Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık

Sevk maddesi : Tck m 142/2.h.1 35, 53/1, 54/1

27.10.2020 Günü Ataköy 1. Kısım mah fişekhane caddesi nde bulunan capacity AVM ilçesindeki Zara mağazasından şüpheli bir adet 169.95 değerinde pant alarmını sökerek mağaza dışına çıktığı ve üzerindeki gizli alarmın ötmesi üzerine yakalandığı olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızda başlatılan soruşturma da

Müştekinin alınan beyanında olay nedeniyle şüpheliden şikayetçi olduğu şüphelinin alınan savunmasında böyle bir olayı ilk defa yaptığı bir anlık gaflet ile böyle bir hataya kapıldığını çok pişman olduğunu ve mağazanın zararını neyse karşılamak istediğini belirtti olayda

Tüm soruşturma dosyası kapsamında şüpheli ikrarı, taraf beyanları, fezleke, cd izleme tutanağı ve tüm soruşturma evrakı kapsamında şüphelinin pantalon alarmını sökerek mağaza dışına çantasını koyup çıkardığı ancak hakimiyet alanına geçiremeden yakalandığı ve bu şekilde suçun teşebbüs aşamasında kaldığı anlaşıldığından

Bu şekilde şüpheli hakkında kamu davası açmayı gerektirir yeterli delil elde edildiği ve yasal unsurların oluştuğu

Şüphelinin mahkemenizde yargılanmasının yapılarak yukarıda belirtilen sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasını ve adli emanetin 2020/11265 suç sırasındaki emanet eşyanın TCK 54 maddesi uyarınca dosyasında delil olarak saklanmasına karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur

Bu şekilde belge geldi. Çok pişmanım o gün pant fermuarı bozuldu sürekli açılıyordu pantolon almak amacıyla girmiştim ama bir an gerçekten bir an alarmı sökmek gibi bişey geldi o kadar cok pişmanımki ogüne bir daha dönsem üzerine milyonlar veririm alırım yada açık fermuarla gezmeye razıyım. Sonuç ne olur, nasıl bir yol izlemem gerekiyor lütfen yardım edin ceza alırmıyım sicilime işlermi nolur yardım edin. Teşekkür ederim şimdiden

maras46
Kıdemli ** Üye

Re: Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık

Mesaj gönderen maras46 »

Hatayaptım yazdı: 13 Oca 2021 02:57 Suç: Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık

Sevk maddesi : Tck m 142/2.h.1 35, 53/1, 54/1

27.10.2020 Günü Ataköy 1. Kısım mah fişekhane caddesi nde bulunan capacity AVM ilçesindeki Zara mağazasından şüpheli bir adet 169.95 değerinde pant alarmını sökerek mağaza dışına çıktığı ve üzerindeki gizli alarmın ötmesi üzerine yakalandığı olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızda başlatılan soruşturma da

Müştekinin alınan beyanında olay nedeniyle şüpheliden şikayetçi olduğu şüphelinin alınan savunmasında böyle bir olayı ilk defa yaptığı bir anlık gaflet ile böyle bir hataya kapıldığını çok pişman olduğunu ve mağazanın zararını neyse karşılamak istediğini belirtti olayda

Tüm soruşturma dosyası kapsamında şüpheli ikrarı, taraf beyanları, fezleke, cd izleme tutanağı ve tüm soruşturma evrakı kapsamında şüphelinin pantalon alarmını sökerek mağaza dışına çantasını koyup çıkardığı ancak hakimiyet alanına geçiremeden yakalandığı ve bu şekilde suçun teşebbüs aşamasında kaldığı anlaşıldığından

Bu şekilde şüpheli hakkında kamu davası açmayı gerektirir yeterli delil elde edildiği ve yasal unsurların oluştuğu

Şüphelinin mahkemenizde yargılanmasının yapılarak yukarıda belirtilen sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasını ve adli emanetin 2020/11265 suç sırasındaki emanet eşyanın TCK 54 maddesi uyarınca dosyasında delil olarak saklanmasına karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur

Bu şekilde belge geldi. Çok pişmanım o gün pant fermuarı bozuldu sürekli açılıyordu pantolon almak amacıyla girmiştim ama bir an gerçekten bir an alarmı sökmek gibi bişey geldi o kadar cok pişmanımki ogüne bir daha dönsem üzerine milyonlar veririm alırım yada açık fermuarla gezmeye razıyım. Sonuç ne olur, nasıl bir yol izlemem gerekiyor lütfen yardım edin ceza alırmıyım sicilime işlermi nolur yardım edin. Teşekkür ederim şimdiden
Bu aşamada hiç zaman kaybetmeden karşı tarafın zararını gider ve pişman olduğunu onlara ve mahkemeye bı sekilde kanıtla su aşamada yapacak bir şeyin yok gibi bide maddi durumun nedir bilmiyorum ama avkat tutabiliyosan senin için iyi olur
Hatayaptım
Site Üyesi

Re: Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık

Karşı tarafa nasıl ulaşıcam bilmiyorum durumum cok da iyi değil ailem bilmiyor çalışmıyorum. Mahkeme avukat atayabiliyormu böyle bir şansım var mı biliyormusunuz
EMREEMREEMRE1980
Kıdemli * Üye

Mesaj gönderen EMREEMREEMRE1980 »

Olay zaten teşebnüs aşamasında kalmış. Müşteki zararı yok sanırım o yüzden . İlk suçun ise eğer muhtemelen , büyük ihtimalle HAGB alırsın. Sicil kaydına işlenmez bu ceza. 5 yıl suç işlemezsen de silinir.
Hatayaptım
Site Üyesi

EMREEMREEMRE1980 yazdı: 13 Oca 2021 21:59 Olay zaten teşebnüs aşamasında kalmış. Müşteki zararı yok sanırım o yüzden . İlk suçun ise eğer muhtemelen , büyük ihtimalle HAGB alırsın. Sicil kaydına işlenmez bu ceza. 5 yıl suç işlemezsen de silinir.
Evet evet ilk suçum. Çok fazla pişmanım. Nitelikli hırsız suçuna giriyor sanırım cezası 5 yıldan başlıyor hagb kararı verir mi hakim. Çok teşekkür ederim cevabınız için
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen Misafir346 »

Sizin durumunuz tamamen hakimin taktirinde. "Zorunluluk hali"diye bir durum var. Pantolunun fermuarinin bozulmasi avantaj olabilir. Değeri de düşük bir ürün. Alt sınırdan verip tüm indirimleri yaparsa HAGB verilir. Siz mahkemeye çıkarken kılık kıyafetinize özen gösterin, pişman olduğunuzu belli edin hatta mümkünse biraz ağlayın(ciddiyim). Kısaca Hakim pişman olduğunuza inanırsa bir şans daha verir.
Hatayaptım
Site Üyesi

Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 04:20 Sizin durumunuz tamamen hakimin taktirinde. "Zorunluluk hali"diye bir durum var. Pantolunun fermuarinin bozulmasi avantaj olabilir. Değeri de düşük bir ürün. Alt sınırdan verip tüm indirimleri yaparsa HAGB verilir. Siz mahkemeye çıkarken kılık kıyafetinize özen gösterin, pişman olduğunuzu belli edin hatta mümkünse biraz ağlayın(ciddiyim). Kısaca Hakim pişman olduğunuza inanırsa bir şans daha verir.

Çok psikoljim bozuldu bir pant için hayatımı yaktım cok cok pişmanım teşekkür ederim cevaplarınız için. Davadan önce müştekiye ulaşıp zararı karşılayayım değil mi? Müştekinin sadece ev adresi var tebligatta yazıyor evine gitsem ne der ne yapabilirim acBa avukat aracılığıyla mı ulaşsam
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Müşteki Zara mağazası değil mi? Ürünü alamadığın için ortada zarar yok ki. Nitelikli olduğu için şikayetin geri alınması da davayı düşürmez. Basit dolandırıcılık olsa uzlaşma imkanın vardi ama nitelikli maalesef. Evine gitmen biraz tehlikeli olabilir dava açısından. Şayet benim kapıma gelsen ben rahatsız olurdum :) Hayatın kararmaz bence. Teşebbüste kalmış, zorunluluk hali var, malın değeri düşük. HAGB alicagini düşünüyorum ve umuyorum. Dediğim gibi mahkemede tavırların çok önemli. Allah yardımcın olsun.
Hatayaptım
Site Üyesi

Misafir346 yazdı: 14 Oca 2021 04:36 Müşteki Zara mağazası değil mi? Ürünü alamadığın için ortada zarar yok ki. Nitelikli olduğu için şikayetin geri alınması da davayı düşürmez. Basit dolandırıcılık olsa uzlaşma imkanın vardi ama nitelikli maalesef. Evine gitmen biraz tehlikeli olabilir dava açısından. Şayet benim kapıma gelsen ben rahatsız olurdum :) Hayatın kararmaz bence. Teşebbüste kalmış, zorunluluk hali var, malın değeri düşük. HAGB alicagini düşünüyorum ve umuyorum. Dediğim gibi mahkemede tavırların çok önemli. Allah yardımcın olsun.
Anladım teşekkür ederim tekrardan cok. Böyle bir davada mahkemeden avukat istemiş birisi, benimde böyle bir imkanım varmı acaba biliyormusunuz
Misafir346
Kıdemli *** Üye

Tüm ifade tutanaklarında, "Sanığa barodan avukat talep edebileceği hatırlatıldı" diye yazıyor. Mantıken evet avukat talep edebilirsin. Yalnız pek ilgilenmedikleri söyleniyor.