Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

DEVLET MEMURLUGU ATAMASINA ENGEL OLABİLECEK DURUM?

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Mhmt88
Site Üyesi

DEVLET MEMURLUGU ATAMASINA ENGEL OLABİLECEK DURUM?

Mesaj gönderen Mhmt88 »

Öncelikle iyi günler;
Engelliyim. Ekpss den hatırı sayılır bir puan aldım ve atama beklemekteyim. Adli sicilimde bir haksızlık sonucu oluşmuş 6000 TL'lik adli para veya 300 gün hapis cezası bulunmaktadır. Cezanin mahiyeti basit yaralama ve kamu malına zarar vermek olarak gozukmektedir. (Evime 100 mt. kala 2 sarhoş tarafından darp edildim kendimi korumaya çalışırken onlarda yaralandı ve bir polis arabasının arka camı kırıldı.) Ödeyebilecek durumum olmadığı için kamu yararına calisabilecegimi söylediler bende kabul ettim. Normalde çalıştığım için akşamları 4 saat mesai sonrası devlet yararına çalışmamı hukmettiler. Cezam 09.07.2018 tarihinde başlayıp 07.02.2019 tarihinde bitecek. İlk sorum; bu tarihler arasında atamam yapılırsa güvenlik taramasından geçebilir miyim?
İkinci olarak; bu cezam memur olmama herhangi bir engel teşkil eder mi? Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
hukukcu23
Onaylı Üye
Meslek: Gerçek bir hukukçu ( Stj.Avukat)

Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu

Re: DEVLET MEMURLUGU ATAMASINA ENGEL OLABİLECEK DURUM?

Mesaj gönderen hukukcu23 »

Mhmt88 yazdı:Öncelikle iyi günler;
Engelliyim. Ekpss den hatırı sayılır bir puan aldım ve atama beklemekteyim. Adli sicilimde bir haksızlık sonucu oluşmuş 6000 TL'lik adli para veya 300 gün hapis cezası bulunmaktadır. Cezanin mahiyeti basit yaralama ve kamu malına zarar vermek olarak gozukmektedir. (Evime 100 mt. kala 2 sarhoş tarafından darp edildim kendimi korumaya çalışırken onlarda yaralandı ve bir polis arabasının arka camı kırıldı.) Ödeyebilecek durumum olmadığı için kamu yararına calisabilecegimi söylediler bende kabul ettim. Normalde çalıştığım için akşamları 4 saat mesai sonrası devlet yararına çalışmamı hukmettiler. Cezam 09.07.2018 tarihinde başlayıp 07.02.2019 tarihinde bitecek. İlk sorum; bu tarihler arasında atamam yapılırsa güvenlik taramasından geçebilir miyim?
İkinci olarak; bu cezam memur olmama herhangi bir engel teşkil eder mi? Cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

iyi günler

birinci soru: güvenlik soruşturması için bir engel değildir.
ikinci soru : engel teşkil etmez

En önemli cevap: Tavsiyemdir. bahsedilen adli para cezasını kamu yararına çalışmak yerine , nakit olarak ödeyerek infaz edin, infaz ettikten hemen sonra Ankara Adli Sicil Genel Müdürlüğüne sicilin silinmesi için talepte bulunun, bir hafta içinde siliyorlar. böylelikle siciliniz temiz olur ve siz böyle sorularla uğraşmazsınız.

iyi günler
Hayat = Adalet
Mhmt88
Site Üyesi

Mesaj gönderen Mhmt88 »

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız ama malesef ödeme şansım yok
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Mhmt88 yazdı:Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız ama malesef ödeme şansım yok
Ödeme şansınız yoksa cezayı bu şekil infaz edeceksiniz, bu kayıt engel olmayacağı kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM