Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Ankara Karayolları Genel Müdürlüğü Merkez Saymanlığı 1995

Kullanıcı avatarı
inspector
Onaylı Üye

Mesaj gönderen inspector »

Kararın Çeşidi : 7.Daire Kararı
Kararın Konusu: Sorumluluk ve Yargılama Usulleri ile İlgili Kararlar
Kararın Numarası : 8068
Kararın Tarihi : 16.10.1995

832 sayılı Sayıştay Kanununa 4149 sayılı Kanun ile eklenen Ek 9'uncu madde uyarınca Başkanlık makamının 24.9.1996 tarih ve 398993/2419 sayılı onaylarının gereği olarak kısmî denetim raporu düzenlenmiş ise de;

1995 yılı hesabının merkezde aylık olarak 1995 ve 1996 yıllarında olağan denetiminin yapıldığı, denetim sırasında kısmî denetim amacıyla Başkanlık Makamından onay alınmadığı, kısmî denetime konu edilen işin kesin hakedişi üzerinde normal denetim sonucu ilişikli görülen ödemelerin sorgu ile sorumlulara sorulup cevaplar alındıktan sonra kısmî denetim raporu düzenlendiği anlaşılmakla yargılamaya esas raporun tanzimi esnasında kısmî denetim raporu düzenlenmesinin mümkün olmadığına, zira denetim sırasında, öncelikle Başkanlık Makamından "Kısmî denetim" için onay alınması gerektiğine ve bu onaya dayalı olarak denetimin yapılması ve bu denetim sonucunda kısmî denetim raporu düzenlenmesinin mümkün olduğuna, dolayısıyla bu raporun asıl rapor ile birlikte görüşülmesine,