BANKA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE İTİRAZ ETTİ, ŞİMDİ NE YAPMAM GEREK? • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Banka ve Tüketici Hukuku BANKA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE İTİRAZ ETTİ, ŞİMDİ NE YAPMAM GEREK?

BANKA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE İTİRAZ ETTİ, ŞİMDİ NE YAPMAM GEREK?

Bankacılık İşlemleri, Mevduat, Faiz, Banka Kredileri, Kredi Kartları, Banka Kartları, Havale, Tüketici Kredisi, Mortgage, Tüketici Hakları, Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemeleri...

tarık unlu Site Üyesi

Resim

Banka dosya masrafıyla ilgili tüketici hakem heyetine açmış olduğum dava lehime sonuçlandı fakat banka karşı dava açtı tüketici mahkemesinden tensip zaptı elime ulaştı banka vekili avukatın ihtiyati tedbir kararının reddine diye karar vermiş hakim, benim sormak istediğim thhk kararını icra edebilirmiyim hala yoksa dava nın sonuçlanmasını mı beklemeliyim bilgilendirirseniz memnun olurum tşk

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

tarık unlu yazdı:
Banka dosya masrafıyla ilgili tüketici hakem heyetine açmış olduğum dava lehime sonuçlandı fakat banka karşı dava açtı tüketici mahkemesinden tensip zaptı elime ulaştı banka vekili avukatın ihtiyati tedbir kararının reddine diye karar vermiş hakim, benim sormak istediğim thhk kararını icra edebilirmiyim hala yoksa dava nın sonuçlanmasını mı beklemeliyim bilgilendirirseniz memnun olurum tşk

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun:

Madde 22.

Degeri besyüz milyon liranin altinda bulunan uyusmazliklarda tüketici sorunlari hakem heyetlerine basvuru zorunludur. Bu uyusmazliklarda heyetin verecegi kararlar taraflari baglar. Bu kararlar Icra ve Iflas Kanununun ilamlarin yerine getirilmesi hakkindaki hükümlerine göre yerine getirilir. Taraflar bu kararlara karsi onbes gün içinde tüketici mahkemesine itiraz edebilirler. Itiraz, tüketici sorunlari hakem heyeti kararinin icrasini durdurmaz. Ancak, talep edilmesi sartiyla hakim, tüketici sorunlari hakem heyeti kararinin icrasini tedbir yoluyla durdurabilir. Tüketici sorunlari hakem heyeti kararlarina karsi yapilan itiraz üzerine tüketici mahkemesinin verecegi karar kesindir.

Sayın tarık unlu, Bu madde metninden de anlaşılacağı üzere itiraz tüketici sorunları hakem heyeti kararının icrasını durdurmaz. Kararı doğrudan icraya koyabilirsiniz. Saygılar...

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

tarık unlu yazdı:

Elinizdeki tenzip zaptının tam muhteviyatı (icerehi) nedir.?
Banka Tüketici Hakem Heyatinin Kararına uymayıp bu ödemeyi yapmamış ve ......Tüketici Mahkemesine bu THH kararın iptali ve ihtiyati tedbir talebi ile davamı açmış? yoksa sadece ihtiyati tedbir talebindemi bulunmuş.?

Aşahıda vermiş olduğum linkimizi inceleye bilirsiniz.

viewtopic.php?f=71&t=8392

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

tarık unlu Site Üyesi

evet ihtiyati tedbir talepli dava açmış hukiki bir neden bulunmadığı sonuç ve kanaatine varılmakla davacı vekilinin tüketici hakem heyeti kararının icraya konulmamasına talebinin reddine diye devam ediyor

tarık unlu Site Üyesi

ben bu yazılanlardan hiç bişey anlamadım benim anlayacağım türden yazarsanız çok memnun olurum tşk teoman bey

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Banka ve Tüketici Hukuku