Kiracının rahatsız edici gürültü yapması ihtarname • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Kira Hukuku Kiracının rahatsız edici gürültü yapması ihtarname

Kiracının rahatsız edici gürültü yapması ihtarname

Kira Sözleşmesi, Kira Süresi, Kira Bedeli, Alt Kira, Ürün Kirası, Tahliye Taahhütnamesi, Fesih İhbarı, Kira Artırımı, Kira Bedelinin Tespiti, Emlakçı ve Komisyoncu, Kat Mülkiyeti...

secure Editör

teoman yazdı:
secure yazdı:
İnsanlar neden çevresine ve komşularına gürültü yapmama anlamında saygılı olmaz ki ?

insanlar mı.?

:)

mehmetkazan Kıdemli (**) Üye

mal sahibi kiracısını çıkartmak istemediği belli olaylar çekilmez hale geldi ayrıca yatılı yabancı kişilerde kalmaya başladı bende evi geçiçi olarak terk edip annemden kalma evde kalmaya başladım oldu ikinci ihtarda çekmeyi düşünüyorum ikinci ihtarda kontrata aykırı davranışları oldunu belirticem ikinci ihtar mal sahibinin kiracı sözleşmesini fesh ettirir mi ? kanunen

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

mehmetkazan yazdı:
mal sahibi kiracısını çıkartmak istemediği belli olaylar çekilmez hale geldi ayrıca yatılı yabancı kişilerde kalmaya başladı bende evi geçiçi olarak terk edip annemden kalma evde kalmaya başladım oldu ikinci ihtarda çekmeyi düşünüyorum ikinci ihtarda kontrata aykırı davranışları oldunu belirticem ikinci ihtar mal sahibinin kiracı sözleşmesini fesh ettirir mi ? kanunen

İki ihtarla tahliye sadece kiracının kira parasını ödememesi durumunda kiralayana tanınmış bir haktır. Komşuların çektiği ihtarla kira sözleşmesi feshedilmiş olmaz. Mahkemece yapılacak inceleme ve tarafların gösterecekleri delillerin toplanması sonucu rahatsızlık verici eylem ve davranışların varlığının saptanması durumunda Kat Mülkiyeti Yasası'nın yukarıda sözü edilen 18. maddesi ve 33. madde hükümleri çerçevesinde diğer bağımsız bölümlerde oturanları rahatsız edici eylemlerin giderilmesi konusunda gerekli önlemlerin alınmasına mahkeme karar verir.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Önceki

• POPULER KONULAR

Dön Kira Hukuku