Bakma akti ile bırakın malın iptalini önlemek • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Miras Hukuku Bakma akti ile bırakın malın iptalini önlemek

Bakma akti ile bırakın malın iptalini önlemek

Miras, Kanuni Mirasçılar, Veraset İlamı, Muris Muvazaası, Vasiyet, Miras Sözleşmesi, Reddi Miras, Saklı Pay, Tasarrufun İptali, Iskat, Tasarruf Nisabı, Tereke...

reis54 Site Üyesi

babam bana sahibi olduğumuz 2 dairenin birini bana bırakmak istiyor ve diğer 1 daireyi kız kardeşlerim arasında paylaşma teklifi yaptı ve reddettiler.Eğer babam bana bırakırsa bozdurmak icin ne varsa yapacaklarını söylediler.Babama gerekli sağlık heyet raporunu alacağım
Babam bana burayı bakım şartı ile bıraksa ve heyet raporu ile daireyi tapuya tescil ettirsek ve ben bu daireye ipotek koydursam babam vefat ettikten sonra daire bana geçince bir itiraz hakları olur mu? İtiraz etmelerini nasıl önleriz veya itiraz edebilirler mi?
Teşekkürler

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

reis54 yazdı:
babam bana sahibi olduğumuz 2 dairenin birini bana bırakmak istiyor ve diğer 1 daireyi kız kardeşlerim arasında paylaşma teklifi yaptı ve reddettiler.Eğer babam bana bırakırsa bozdurmak icin ne varsa yapacaklarını söylediler.Babama gerekli sağlık heyet raporunu alacağım
Babam bana burayı bakım şartı ile bıraksa ve heyet raporu ile daireyi tapuya tescil ettirsek ve ben bu daireye ipotek koydursam babam vefat ettikten sonra daire bana geçince bir itiraz hakları olur mu? İtiraz etmelerini nasıl önleriz veya itiraz edebilirler mi?
Teşekkürler

Babanızın sise yapacağı bakım sözleşmesi geçerli olacaktır tabi ki bu sözleşmenin mirastan mal kaçırma amaçlı olmadığı taktirde diğer mirasçılar bundan hak talep edemeyeceklerdir.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

reis54 Site Üyesi

teoman yazdı:
reis54 yazdı:
Teşekkürler

Babanızın sise yapacağı bakım sözleşmesi geçerli olacaktır tabi ki bu sözleşmenin mirastan mal kaçırma amaçlı olmadığı taktirde diğer mirasçılar bundan hak talep edemeyeceklerdir.

Mirastan mal kaçırma yok hocam,babam bana bırakmak istediği için bakma şartıyla bırakacak.Mal kaçırmaya girmiyor heralde ?
Heyet Raporunu özel hastaneden alsam problem olur mu ?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

reis54 yazdı:
teoman yazdı:
reis54 yazdı:
Teşekkürler

Mirastan mal kaçırma yok hocam,babam bana bırakmak istediği için bakma şartıyla bırakacak.Mal kaçırmaya girmiyor heralde ?
Heyet Raporunu özel hastaneden alsam problem olur mu ?

Tam teşekküllü bir hastaneden rapor alarak bakım sözleşmesi yapıp tapuya işletmeniz durumunda ilerde sakınca cıkmayacahı kanaatindeyim.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Miras Hukuku