Maaşta 2. kesinti yasal mıdır? • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku Maaşta 2. kesinti yasal mıdır?

Maaşta 2. kesinti yasal mıdır?

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

ases01 Site Üyesi

İyi günler;
Devlet memuruyum bundan beş sene önce borsaya girdim ve sonuç olarak bir sürü borçlanarak çıktım bir sürü haciz geldi maaş aldığım vakıfbank ta beni icraya verdi. Bende bu arada sırda bekleyen iki bankaya muvafakat verdim ödemeleri düzenli yaparken vakıfbank maaşımın 4\1 ini kesmiş zaten maaşımda icra var 2 tane ayrı bankaya muvafakat vermişim geri kalan parayla kıt kanaat geçinirken vakıfbank bloke koyarak parayı alıyor diğer muvafakatları da ödeyemez oldum (tabi bunun hapis cezası var) vakıfbank ı arıyorum biz alırız istediğin yere şikayet et diyor.

Vakıfbank şube yetkilisi sonra tekrar ile görüştüm yaptıklarının yasal olduğunu maaşa bloke koymadıklarını sadece 4/1 ni kestiklerini söyledi bende maaşımda 2 tane icra oluyor ortada yargıtay kararları var dedim ama yetkili bayan bizim elimizde de yargıtay kararları var dedi ve tüketici mahkemesine şikayet et dedi bu arada vakıf icrada sırada bekliyor. Teşekkürler.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ases01 yazdı:
İyi günler;
Devlet memuruyum bundan beş sene önce borsaya girdim ve sonuç olarak bir sürü borçlanarak çıktım bir sürü haciz geldi maaş aldığım vakıfbank ta beni icraya verdi. Bende bu arada sırda bekleyen iki bankaya muvafakat verdim ödemeleri düzenli yaparken vakıfbank maaşımın 4\1 ini kesmiş zaten maaşımda icra var 2 tane ayrı bankaya muvafakat vermişim geri kalan parayla kıt kanaat geçinirken vakıfbank bloke koyarak parayı alıyor diğer muvafakatları da ödeyemez oldum (tabi bunun hapis cezası var) vakıfbank ı arıyorum biz alırız istediğin yere şikayet et diyor.

Vakıfbank şube yetkilisi sonra tekrar ile görüştüm yaptıklarının yasal olduğunu maaşa bloke koymadıklarını sadece 4/1 ni kestiklerini söyledi bende maaşımda 2 tane icra oluyor ortada yargıtay kararları var dedim ama yetkili bayan bizim elimizde de yargıtay kararları var dedi ve tüketici mahkemesine şikayet et dedi bu arada vakıf icrada sırada bekliyor. Teşekkürler.

Vakıf bankası ile yapılan sözleşmenizin bu hususta incelenmesi gerekir, maaşınıza haciz işlemi yapan vakıf bankasının bu haciz işlemi dışında ayrıca maaşınızdan 1/4 kesinti yapması hususunun öncelikle iyice irdelenmesi gerekir borç bir bütün mü yoksa ayrı ayrı bir borç mudur bunlar incelenerek ona göre adım atılması gerekir, siz banka görevlilerinin beyanlarını pek itibar etmeyin, her konu kendi içinde özellik taşıdığından dolayı bu konunuzla ilgili bir hukuki yardım alarak üzerine giderseniz daha iyi olacağı kanaatindeyim. Banka tabi ki ellerinde onların lehine olan yargıtay kararları da vardır o konular kendi içinde özellik taşır, sizin lehinize olan kararlarda sizin konunuzla ilgili özellik taşır. B u nedenle bu konunun incelenmesi gerekir.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ases01 Site Üyesi

Teoman hocam vakıfbank beni zaten icraya göndermiş bir sene olmuş maaştan 2. bir 4\1 kesinti yapmazken şimdi niye kesintiye başladı birde aşağıda ki yargıtay kararında yapılan sözleşmenin geçersizliği hakkında karar var. Teşekkürler

11.HUKUK DAİRESİ
ESAS NO : 2012/5840
KARAR NO : 2013/236
KARAR TARİHİ:09.01.2013

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ases01 yazdı:
Teoman hocam vakıfbank beni zaten icraya göndermiş bir sene olmuş maaştan 2. bir 4\1 kesinti yapmazken şimdi niye kesintiye başladı birde aşağıda ki yargıtay kararında yapılan sözleşmenin geçersizliği hakkında karar var. Teşekkürler

11.HUKUK DAİRESİ

Yargıtay 13. Hukuk dairesinin son vermiş olduğu kararlarda sözleşmeyi göz önüne alarak 1/4 kese bilir diyor, işinde burası kötü.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ases01 Site Üyesi

teoman yazdı:
ases01 yazdı:

11.HUKUK DAİRESİ

Yargıtay 13. Hukuk dairesinin son vermiş olduğu kararlarda sözleşmeyi göz önüne alarak 1/4 kese bilir diyor, işinde burası kötü.

teoman hocam mümkünse bu kararı buraya atabilir misiniz. hocam birde elimize para kalmıyor hukuksal olarak birşey mümkün mü. teşekkürler

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Borçlar Hukuku