TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ • kararara.com

Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

Dava, icra ve temyiz dilekçe örnekleri ile her türlü hukuki sözleşme örneği paylaşım platformu...

ahmet11 Site Üyesi

merhaba ben ahmet bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim

15/10/2017 tarih ve 22:05 de trafik kontrolünde alkolmetreyi üflediğimde 0.21 promil alkol çıktığı gerekcesiyle ehliyetime 6 ay elkonarak banada 876.00 tl ceza kestiler ben alkol almadığımı beyan ettim ve onlar oralı olmadılar ve bana aracı ehliyeti olan birini getirmem dahilinde vereceklerini söylediler bende tama bulup getireceğim dedimve aracın anahtarını istedim vede alıp devlet hastanesi yakın olduğundan oraya giderek kan verip olkol ölçümü yaptıracağımı söyledim ve gittim hataneye gittiğimde oradaki polise haber verilmiş ve beni bekliyordu onunla içeri girdimve aynı gece saat 22:41 de kan verdim ve hastanede karşılaştığım arkadaşıma durumu anlattım ve onlarla polis noktasına gittiğimizde polisler aracın anahtarını istedi bende verdiğimde ehliyetli şöför getirdiğimi aracı alabilirmiyiz dediğimde polislerin aracın sahibini aradıklarını ve onun gelemesi dahilinde vereceklerini söylediler bende bana böyle söylemediklerini buna istinaden arkadaşımı getirdiğimi söylediğimde o ozamandı diyip vermediler ve tepkili konuşuyorlardı bende neden böyle yaptıklarını sorduğumda bizi hiçe sayıp hastaneye gittimi ve evrakı imzalamadığımı söylediler bende hastaneye gidip haksız olan bir durum için neden böyle davrandılarını sorduğumda cevap alamadım bende evrakları imzalayarak evrakları alarak hastane ye gidip sonuçları aldım sonuçlarda kağıtta yazan

TETKİK ADI SONUÇ BİRİMİ NORMAL DEĞER
Etanol (Alkol) 8,8 mg/dl ( - )
Promil 0,088 ( - )

sonuçlar bu
buna göre neyapmalıyım ve dava başvurmalımılıyım

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Bu konuda avukattan yardım alarak dava açın derim, kazanmanızın yük sek olduğu kanaatimi de belirtirim

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

SEQUENCER Site Üyesi

merhaba
benim de bir sorunum var

17.10.2014 tarihinde alkollü araç kullanmaktan 6 ay süre ile ehliyetime el kondu, ancak ehliyetim fiili olarak yanımda olmadığından vermemiştim. 6 ay geçtikten sonra ben düşüm yaptırmadan araç kullanmaya devam ettim.

21.10.2017 tarihinde Akhisar Trafik denetleme tarafından yapılan rutin çevirmede ehliyetim olmadığı söylenerek, hem bana 1763 TL ceza kesildi,hem araç bağlandı, hem de 30 Ekim 2017 tebliğ tarihi olarak araç sahibi firmaya 1763 TL bana "ehliyetsiz araç kullandırmak" suçundan ceza gönderildi.

Bugün, ben kendim, vergi borcu yoktur yazısı ile bilikte İstanbul'dan ehliyetimi elden teslim aldım.

Yazılanlardan anladığım kadarı ile 15 gün itiraz süresi geçtiğinden ben kendi adıma itiraz edemiyorum. Ancak araç sahibi firma (araç kiralık, çalışmış olduğum firmanın da değil) adına yazılan cezaya itiraz edebilirim diye düşünüyorum. sonuçta benim kendi haberim yoktu ki onların hiç haberi olamaz.

Ancak bu itiraz işlemini, Sulh Ceza mahkemesine mi yapacağım? ve bu itiraz benim sayemde olduğu için ben mi itirazı yazmalıyım yoksa kiralık araç şirketi mi yazmalı?

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

SEQUENCER yazdı:
merhaba
benim de bir sorunum var

17.10.2014 tarihinde alkollü araç kullanmaktan 6 ay süre ile ehliyetime el kondu, ancak ehliyetim fiili olarak yanımda olmadığından vermemiştim. 6 ay geçtikten sonra ben düşüm yaptırmadan araç kullanmaya devam ettim.

21.10.2017 tarihinde Akhisar Trafik denetleme tarafından yapılan rutin çevirmede ehliyetim olmadığı söylenerek, hem bana 1763 TL ceza kesildi,hem araç bağlandı, hem de 30 Ekim 2017 tebliğ tarihi olarak araç sahibi firmaya 1763 TL bana "ehliyetsiz araç kullandırmak" suçundan ceza gönderildi.

Bugün, ben kendim, vergi borcu yoktur yazısı ile bilikte İstanbul'dan ehliyetimi elden teslim aldım.

Yazılanlardan anladığım kadarı ile 15 gün itiraz süresi geçtiğinden ben kendi adıma itiraz edemiyorum. Ancak araç sahibi firma (araç kiralık, çalışmış olduğum firmanın da değil) adına yazılan cezaya itiraz edebilirim diye düşünüyorum. sonuçta benim kendi haberim yoktu ki onların hiç haberi olamaz.

Ancak bu itiraz işlemini, Sulh Ceza mahkemesine mi yapacağım? ve bu itiraz benim sayemde olduğu için ben mi itirazı yazmalıyım yoksa kiralık araç şirketi mi yazmalı?

Araç firmasının da bu konuda itirazı gerekir. Sizde itirazınızı kendi açınızdan yapa bilirsiniz.

www.kararara.com

Önceki

• POPULER KONULAR

Dön Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri