TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ • kararara.com

Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

TRAFİK İDARİ PARA CEZA TUTANAĞI İPTALİ DAVA DİLEKÇESİ

Dava, icra ve temyiz dilekçe örnekleri ile her türlü hukuki sözleşme örneği paylaşım platformu...

deranker Site Üyesi

Öncelikle herkese merhabalar ben de Osmancık'da 1er dakika arayla ve düşük hızlarla ceza yedim. İtiraz dilekçesini sulh ceza hakimliğine de verdim ancak üzerinden 7 ay geçmesine rağmen hiçbir cevap yok ortada. Cezalara faiz işlemeye devam ediyor. Daha ne kadar bekleyeceğim bilmiyorum. Ne yapabilirm bu durumda? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

deranker yazdı:
Öncelikle herkese merhabalar ben de Osmancık'da 1er dakika arayla ve düşük hızlarla ceza yedim. İtiraz dilekçesini sulh ceza hakimliğine de verdim ancak üzerinden 7 ay geçmesine rağmen hiçbir cevap yok ortada. Cezalara faiz işlemeye devam ediyor. Daha ne kadar bekleyeceğim bilmiyorum. Ne yapabilirm bu durumda? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.

Mahkeme kaleminden bunun akıbetini öğrene bilirsiniz gitme imkanınız yoksa telefonla da sora bilirsiniz Malum Milyonlarca insana ceza yağmakta mahkemelerde bu cezalar yığılmaktadır iş yükü arttığından dolayıda bakma süreleri uzamaktadır.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

FlyingV Site Üyesi

Herkese merhaba,

Öncelikle böyle bir site açıp bizim gibi konu hakkında bilgisi olmayanlara yardım ettiğiniz için teşekkürler.

Malkara-Keşan arasında bölünmüş karayolu üzerinde, yatay ve düşey herhangi bir hız limiti bilgisinin bulunmadığı ve meskun mahal olmayan yolda 70km/h hız limitini aştınız diyerek tarafıma iki adet ceza kesilmiş. Karayolları Genel Müdürlüğünün sitesinde yerleşim yeri dışında ve bölünmüş yollarda otomobil için hız limiti 110 km/h olarak görünmektedir. İlk kural ihlalinin yapıldığı tarih 22.02.2016 ve tebliğ edildiği tarih 23.05.2017. Aradan 15 ay geçtikten sonra gelen bu cezayı ödedim. Bugün itibarile yine aynı yerden bir adet hız cezası daha tebliğ edildi. İkinci kural ihlalinin yapıldığı tarih 05.03.2016 ve tebliğ edildiği tarih 08.08.2017. Yani aradan 17 ay geçmiş. İnternette biraz araştırma yaptım ve Sayın Maliye Bakanının tebliği bir yılı geçen trafik cezalarını ödemeyin haberiyle karşılaştım. Sizlere sormak istediğim hem yeni gelen cezayı hem de ödemiş olduğum ilk cezayı nasıl iptal ettirip paramı geri alabilirim.

Saygılarımla

Resim

FlyingV Site Üyesi

Merhaba,

Üzerinden 17 ay gibi bir süre geçtikten sonra tebliğ edilen cezanın iptali için nasıl bir dilekçe yazmam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Kalıp olarak yukarıdaki dilekçelerin aynısı olup sadece içeriğinde tebligatın 17 ay gibi bir sürede yapıldığını itirazınız olduğunu beyan edersiniz.

www.kararara.com

ÖncekiSonraki

• POPULER KONULAR

Dön Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri