Alkollü araç kullanma nedeniyle 2.Kez ehliyet kaptırma Sonrası Hapis Cezası • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Alkollü araç kullanma nedeniyle 2.Kez ehliyet kaptırma Sonrası Hapis Cezası

Alkollü araç kullanma nedeniyle 2.Kez ehliyet kaptırma Sonrası Hapis Cezası

Suç ve Cezalar, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Tutuklama, Arama, Elkoyma, Denetimli Serbestlik, Ceza Muhakemesi, İnfaz, Tekerrür, İçtima, Koşullu Salıverilme, Sabıka Kaydı...

OneLoveDenizlispor Kullanıcı avatarı
Site Üyesi

Merhabalar,

Geçen ay 1 yıl 3ay ceza aldım kamu malına zarar vermekten. İlk cezam olduğu için ertelendi. 5Yıl içinde bir suç işlemem gerekecek.
Fakat geçen gün ehliyetimi 2.defa 0.30 promil alkolden kaptırdım. ( Aracım kamyonet yazıyor dedikleri için )
Mahkeme'ye sevk edilme durumum nedir ? Sevk edilirsem hapis cezası alır mıyım ?

Ayrıca aracım hususi kullanım olduğu için itiraz etmek istiyorum örnek dilekçe var mıdır ?

Teşekkür ederim şimdiden.

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

OneLoveDenizlispor yazdı:
Merhabalar,

Geçen ay 1 yıl 3ay ceza aldım kamu malına zarar vermekten. İlk cezam olduğu için ertelendi. 5Yıl içinde bir suç işlemem gerekecek.
Fakat geçen gün ehliyetimi 2.defa 0.30 promil alkolden kaptırdım. ( Aracım kamyonet yazıyor dedikleri için )

Ayrıca aracım hususi kullanım olduğu için itiraz etmek istiyorum örnek dilekçe var mıdır ?

Merhaba,

Merhaba,

0.30 promil alkol düzeyi nedeniyle her ne kadar hakkınızda idari yaptırım uygulanmış ve ehliyetinize el konulmuş ise de, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçu oluşmayacaktır. Bu nedenle hakkınızda ceza davası açılmayacağından önceki erteleme kararınız aynen korunacaktır.

Saygılarımla...

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Site Üyesi

admin yazdı:
OneLoveDenizlispor yazdı:
Merhabalar,

Merhaba,

Merhaba,

0.30 promil alkol düzeyi nedeniyle her ne kadar hakkınızda idari yaptırım uygulanmış ve ehliyetinize el konulmuş ise de, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçu oluşmayacaktır. Bu nedenle hakkınızda ceza davası açılmayacağından önceki erteleme kararınız aynen korunacaktır.

Saygılarımla...

Sayın Admin,

Öncelikle ilginiz ve hızlı cevap için teşekkür ederim.

İtiraz sürecine girmek istiyorum ; Bu konu da örnek karar yada dilekçe örnekleri var mıdır ? Eğer site kuralları içerisinde ise yol göstermenizi isteyebilir miyim sizden bu konuda.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Rica ederim,

Aşağıdaki linkimizde trafik idari para cezasına itiraz dilekçe örnekleri mevcuttur. Olayınıza göre düzenleyerek Sulh Ceza Hakimliğine hitaben itiraz dilekçesi hazırlayabilirsiniz.

viewtopic.php?f=38&t=11114

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Site Üyesi

Teşekkür ediyorum , inceliyorum hemen.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku