Denetimli serbestlik • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Denetimli serbestlik

Denetimli serbestlik

Suç ve Cezalar, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Tutuklama, Arama, Elkoyma, Denetimli Serbestlik, Ceza Muhakemesi, İnfaz, Tekerrür, İçtima, Koşullu Salıverilme, Sabıka Kaydı...

Mesaj 03 Oca 2018 13:24
Dimitri1234 Site Üyesi

Merhaba iyi çalışmalar ben aralık 2015 te uyusturucu suçundan 1sene 8ay ceza aldım ve hagb oldu şimdi mart 2018 de bakaya suçundan mahkemem var ordan alacağım para cezası infazı yakar Mı ? Ama bakaya suçu için geçerli kabul edilir özrüm var hastalık raporu ve öğrencilik belgem var

Mesaj 04 Oca 2018 06:45
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Dimitri1234 yazdı:
Merhaba iyi çalışmalar ben aralık 2015 te uyusturucu suçundan 1sene 8ay ceza aldım ve hagb oldu şimdi mart 2018 de bakaya suçundan mahkemem var ordan alacağım para cezası infazı yakar Mı ? Ama bakaya suçu için geçerli kabul edilir özrüm var hastalık raporu ve öğrencilik belgem var

Verilecek para cezasının, HAGB kararının açıklanmayacağı kanaatindeyim.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 10 Oca 2018 14:07
Dimitri1234 Site Üyesi

Peki aksi taktirde 1sene 8ayun ne kadarını yatarım ve para cezası derken hapisten çevrilen para ceZasıda olurmu

Mesaj 10 Oca 2018 21:45
admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Dimitri1234 yazdı:
Peki aksi taktirde 1sene 8ayun ne kadarını yatarım ve para cezası derken hapisten çevrilen para ceZasıda olurmu

Sanığa verilen ceza 1 yıl 8 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 0 YIL 10 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Mesaj 12 Oca 2018 14:09
Dimitri1234 Site Üyesi

Peki sayın cevabınız icin teşekkür ederim ama tekerrür olsa bile denetimli serbestlikten yararlanabilirmiyim ?

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku