Denetimli Serbestlik Devam Ederken Uyusturucu Madde ile Yakalanma • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Denetimli Serbestlik Devam Ederken Uyusturucu Madde ile Yakalanma

Denetimli Serbestlik Devam Ederken Uyusturucu Madde ile Yakalanma

Suç ve Cezalar, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Tutuklama, Arama, Elkoyma, Denetimli Serbestlik, Ceza Muhakemesi, İnfaz, Tekerrür, İçtima, Koşullu Salıverilme, Sabıka Kaydı...

zargana Site Üyesi

merhaba ben de denetimli serbestlik süreci devam ederken üzerimde 2 gram esrar maddesiyle yakalandım. Narkotik şubeye sevk edildim. İfadem alınırken benim için atanan avukat geldi. İki yıl ceza alırsın muhtemelen dedi. Ne kolay söyledi... Dosyamın kapatıldığını öğrendim. Eylül ayının başında yakalanmıştım. Mahkemem önümüzde ki yılın Nisanı olarak belirlenmiş. Neden olabilir acaba? Sabıkam bulunmuyor önceden sonuç ne olur sizce?

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

zargana yazdı:
merhaba ben de denetimli serbestlik süreci devam ederken üzerimde 2 gram esrar maddesiyle yakalandım. Narkotik şubeye sevk edildim. İfadem alınırken benim için atanan avukat geldi. İki yıl ceza alırsın muhtemelen dedi. Ne kolay söyledi... Dosyamın kapatıldığını öğrendim. Eylül ayının başında yakalanmıştım. Mahkemem önümüzde ki yılın Nisanı olarak belirlenmiş. Neden olabilir acaba? Sabıkam bulunmuyor önceden sonuç ne olur sizce?

Daha önce sabıkanızın olmadığını belittiğine göre hakkınızda HAGB uygulanma ihtimali bulunmaktadır. Ceza verilse dahi denetimli serbestlikten yararlanır, hapis yatmızsınız.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Yasin2111 Site Üyesi

Abe ben denetim yedim derslrimin hepsine qirdim hic uyari almadim ve 3 ay kaldı bitirmeme yine denetim yedim ne olcakk simdii cezaevine mi qirecm

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Yasin2111 yazdı:
Abe ben denetim yedim derslrimin hepsine qirdim hic uyari almadim ve 3 ay kaldı bitirmeme yine denetim yedim ne olcakk simdii cezaevine mi qirecm

Hemen cezaevine girme durumu olmaz, ilk olarak hakkınızda ceza davası açılır. Dava sonunda eğer başka sabıkanız yoksa erteleme kararı verilebilir.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

dogu19 Site Üyesi

Öncelikle herkese merhaba.
3 sene önce madde kullandığım dönemlerde üzerime suç atılmıştı bu yüzden ilk önce adli tıpta kan ve arından da savcılığa çıkmkştım. Savcı serbest olduğumu söylemişti ve çıkmıştım. 2 sene önce tekrar madde ile yakalandım ve tekrar savcılığa çıktım. Savcı yine serbestsin dedi. 4 ay sonra reşit oldum ve eve tebligat eşliğinde 1 sene DS kağıdı geldi. Denetim sürecim gelecek Şubat sona erecek fakat ben geçen ayın 18. gününde madde ile tekrar yakalandım. Tutanak tutuldu ve karakoldan çıktım. Polisler tutuklanma olmayacağını ama bu sefer mahkemeye çıkacağımı söyledi. O günden sonra da maddeyi bıraktım. Bu olaydan sonra denetimime hâlâ gitmekteyim, yarın da denetimim var.
Denetim sürecinde tekrar yakalandığım için sizce ne olur? Hapis yatar mıyım yoksa denetim veya para cezası mı yerim? Bu konuda aydınlatır mısınız beni rica etsem.

ÖncekiSonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku