DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMA TALEBİ • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMA TALEBİ

DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMA TALEBİ

Suç ve Cezalar, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Tutuklama, Arama, Elkoyma, Denetimli Serbestlik, Ceza Muhakemesi, İnfaz, Tekerrür, İçtima, Koşullu Salıverilme, Sabıka Kaydı...

Özgür_DEMiR Kıdemli (***) Üye

Denetimli Serbestlikten faydalanmak için hangi kuruma başvurmak gerekir? En Derin Saygılarımla Efendim!...

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

iNFAZ HAKİMLİĞİNE

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Bir dosyada iki farklı suçtan iki farklı hükümle cezalandırılan hükümlü, her iki hüküm için de, denetimli serbestlikten faydalanmayı talep edebilir mi? Şöyle ki; Birinci suçtan 24 ay, ikinci suçtan 12 ay hapis cezası alan hükümlü, 6 ay açık cezaevinde yatmıştır.. Denetimli Serbestlikten faydalanma talebi dilekçesinde, her iki hüküm için de denetimli serbestlikten faydalandırılmamı talep ediyorum diyebilir mi? Bu taleple ilgili karar gerekçeli mi olmalıdır? Bu taleple ilgili ne zaman karar verilir Efendim? En Derin Sevgi ve Saygılarımla Saygıdeğer Efendim!...

Bir dosyada iki farklı suçtan iki farklı hükümle cezalandırılan hükümlü, birinci suçtan 24 ay, ikinci suçtan 12 ay ceza aldı.. birinci suçtan yatarı 4 ay, ikinci suçtan ise 1 gündür diyebilir miyiz Efendim? 12 ay hapis cezasında, koşullu salıverilmesine 8 ay kalacağından, denetimli serbestlikten cezaevine girmeden faydalanabilir, 24 ay hapis cezasında ise, koşullu salıverilmesine 16 ay kalacağından, denetimli serbestlikten 4 ay açık cezaevinde yattıktan sonra faydalanabilir diyebilir miyiz Efendim? En Derin Saygılarımla Saygıdeğer Efendim!...

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Özgür_DEMiR yazdı:
Bir dosyada iki farklı suçtan iki farklı hükümle cezalandırılan hükümlü, birinci suçtan 24 ay, ikinci suçtan 12 ay ceza aldı.. birinci suçtan yatarı 4 ay, ikinci suçtan ise 1 gündür diyebilir miyiz Efendim? 12 ay hapis cezasında, koşullu salıverilmesine 8 ay kalacağından, denetimli serbestlikten cezaevine girmeden faydalanabilir, 24 ay hapis cezasında ise, koşullu salıverilmesine 16 ay kalacağından, denetimli serbestlikten 4 ay açık cezaevinde yattıktan sonra faydalanabilir diyebilir miyiz Efendim? En Derin Saygılarımla Saygıdeğer Efendim!...

Sayın Özgür Bey,

Eğer cezaların toplanması yapılmamış ise hesaplamanız gayet doğru ve yerindedir. Ancak mahkeme aynı tür iki cezayı içtima ettirerek toplamış ise hesaplama toplam ceza üzerinden yapılacaktır. Saygılar...

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku