Fetö'ye üyelikten 2 yıl 6 ay ceza verildi yatarı nedir? • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Fetö'ye üyelikten 2 yıl 6 ay ceza verildi yatarı nedir?

Fetö'ye üyelikten 2 yıl 6 ay ceza verildi yatarı nedir?

Suç ve Cezalar, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Tutuklama, Arama, Elkoyma, Denetimli Serbestlik, Ceza Muhakemesi, İnfaz, Tekerrür, İçtima, Koşullu Salıverilme, Sabıka Kaydı...

saban Site Üyesi

iyi günler.
fetö den, üyelikten 2 yıl 6 ay ceza verildi. etkin pişmalıktan yararlandım. temyiz gideceğim. temyizden sonucun gelmesi ne kadar zaman alır? 18 gün nezaret ve 75 gün tutukluluk süresi var.
kesinleşirse ne kadar yatarım. son 1 sene denetimli serbestlik bu suça uygulanıyor mu? açık ceza evine çıkma durumum nasıl olur?
teşekkür ederim.

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

saban yazdı:
iyi günler.
fetö den, üyelikten 2 yıl 6 ay ceza verildi. etkin pişmalıktan yararlandım. temyiz gideceğim. temyizden sonucun gelmesi ne kadar zaman alır? 18 gün nezaret ve 75 gün tutukluluk süresi var.
kesinleşirse ne kadar yatarım. son 1 sene denetimli serbestlik bu suça uygulanıyor mu? açık ceza evine çıkma durumum nasıl olur?
teşekkür ederim.

Sanığa verilen ceza 2 yıl 6 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 10 AY 17 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 93 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 1 YIL 7 AY 14 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 7 AY 14 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

NOT: Terör ve örgütlü suçlardan hükümlü olup, mensup oldukları örgütten ayrıldıkları idare ve gözlem kurulu kararıyla tespit edilenler, koşullu salıverilme tarihine bir yıldan az süre kalması halinde açık ceza infaz kurumuna geçebilirler.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

saban Site Üyesi

hiç açığa çıkmadan denetimliye çıkabiliyor muyum. yoksa infaz hakiminin takdirine mi bağlı? son 6 ay kala açığa çıkılır yazıyor yasa da. açığa çıkmak zorunda mıyım?

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

saban yazdı:
hiç açığa çıkmadan denetimliye çıkabiliyor muyum. yoksa infaz hakiminin takdirine mi bağlı? son 6 ay kala açığa çıkılır yazıyor yasa da. açığa çıkmak zorunda mıyım?

Terör ve örgütlü suçlardan hükümlü olup, mensup oldukları örgütten ayrıldıkları idare ve gözlem kurulu kararıyla tespit edilenler, koşullu salıverilme tarihine bir yıldan az süre kalması halinde açık ceza infaz kurumuna geçebilirler.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

saban Site Üyesi

hocam iyi günler
ben etkin pişmanlıktan 2/3 oranında ( 5237 sayılı Kanunun 221 inci maddesinin (4). maddesine göre Suç işlemek amacıyla örgüt kuran, yöneten veya örgüte üye olan ya da üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen veya örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişinin, gönüllü olarak teslim olup, örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili bilgi vermesi halinde, hakkında örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olmak suçundan dolayı cezaya hükmolunmaz. Kişinin bu bilgileri yakalandıktan sonra vermesi halinde, hakkında bu suçtan dolayı verilecek cezada üçte birden dörtte üçe kadar indirim yapılır.) yararlandım.

bu yüzden benim durumumu aşağıdaki açığa ayrılma yasasına göre yorumlayabilir misiniz?

Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklik

c) 29/7/2003 tarihli ve 4959 sayılı Topluma Kazandırma Kanunu, 30/7/1999 tarihli ve mülga 4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleri ile Mücadele Kanununun 14 üncü maddesi ve 5237 sayılı Kanunun 221 inci maddesinden yararlananların koşullu salıverilme tarihine iki yıldan az süre kalması,

bu durumda nasıl bir uygulama olur sizce ?

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku