Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku UZLAŞMA KAPSAMINDA OLAN SUÇLAR LİSTESİ - 2017

UZLAŞMA KAPSAMINDA OLAN SUÇLAR LİSTESİ - 2017

Suç ve Cezalar, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Tutuklama, Arama, Elkoyma, Denetimli Serbestlik, Ceza Muhakemesi, İnfaz, Tekerrür, İçtima, Koşullu Salıverilme, Sabıka Kaydı...

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

UZLAŞMA KAPSAMINDA OLAN SUÇLAR LİSTESİ - 2017

Eklentiler
uzlaşma-kapsamında-bulunan-suçlar-2017.jpg
uzlaşma-kapsamında-bulunan-suçlar-2017.jpg (1.84 MiB) 6278 kere görüntülendi
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

polike Kıdemli (**) Üye

Sayın admin ve avukat arkadaşlar uzalaşma kapsamında olan suçlardan tck144 maddesi ile ilgili kesinleşmiş ve infaz edilmiş bir dosya için ilgili mahkemeye uyarlama yapılarak düşme dilekçesi verdim Ancak o ilde keswinleşmiş dosyalarında bu kapsama girdiğinden haberleri yok. başka illerdeki arkadaşlara sordum. ordaki kesinleşmiş dosyaları işleme koymuşlar bu nasıl bir hukuki durum

polike Kıdemli (**) Üye

Çok açıklayıcı teşekkürler. Teoman bey şöyle bir durum var müvekkil polisteki ifadesinde uzlaşmak istemiyorum demiş ancak mahkeme de uzlaşmak istiyormusun istemiyormusun diye sormamış yani dosya uzlaşma bürosuna gitmemiş. Karar kesinleştikten sonra müşteki mahkemeye zarar ziyanı karşılandı davacı şikayetçi değilim diye mahkeme Ret etti kamu davası olduğundan

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

polike yazdı:
Çok açıklayıcı teşekkürler. Teoman bey şöyle bir durum var müvekkil polisteki ifadesinde uzlaşmak istemiyorum demiş ancak mahkeme de uzlaşmak istiyormusun istemiyormusun diye sormamış yani dosya uzlaşma bürosuna gitmemiş. Karar kesinleştikten sonra müşteki mahkemeye zarar ziyanı karşılandı davacı şikayetçi değilim diye mahkeme Ret etti kamu davası olduğundan

Hırsızlık suçunun “daha az cezayı gerektiren hal” başlığı altında tanımlanan TCK 144. maddesi şikayete tabi ise de, 168. maddedeki etkin
pişmanlık hükümleri içerisinde olduğundan uzlaşmaya tabi olmadığı kanaatindeyim.

Üstadım kararın bilgilendirme açısından faydalı olacağı kanaatindeyim.
viewtopic.php?f=44&t=13214

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku